• 1


 

sobota, 21 październik 2017 16:00

„Książka uczy i bawi” dzieciaki w Starej Kamionce [Zdjęcia]

W Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Książka uczy i bawi”. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Mój przyjaciel pies”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III miejscowej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami: Grażyną Kamińską, Anną Matuk oraz Katarzyną Rabiczko.

Gościem zajęć była Pani Ewa Rajżewska - Bieszczad, która opowiedziała dzieciom o naszych czworonożnych przyjaciołach oraz przedstawiła pracę wolontariusza w schronisku. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, wykonując zadania przygotowane prze p. Ewę. Pracując w grupach, musiały odpowiedzieć na m.in. takie pytania jak: Czym jest wolontariat? Jakie mamy korzyści z pomagania? Czy każdy może pomagać? Uczniowie sprawnie odpowiadali na pytania i chętnie prezentowali je na forum grupy.

Wielką radość sprawiło dzieciom obejrzenie prywatnej kolekcji zdjęć, przyniesionych przez naszego gościa. Każdy mógł wybrać swojego ulubieńca, poznać jego historię i zapozować do zdjęcia z jego podobizną.

Na zajęciach nie mogło zabraknąć książki. Dzieci miały możliwość oglądać wystawkę, złożoną z „psich” tytułów, takich jak: „Dżońcio” J. Tuwima, „Piesek Benio”, „Dzielny Piesek Tobi”, „Azorek i zegar”, „Psim okiem”.

Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadania Wandy Chotomskiej „Pies z ulicy Bałamutów”. Mogły nie tylko spotkać się z psim bohaterem, ale również wraz z nim poznać przepisy ruchu drogowego.

Na zakończenie zajęć dzieci rozwiązały zagadki zadawane przez bibliotekarkę p. Martę Bielskąoraz zgodnie z instrukcjami wykonały pieski metodą origami.

Mamy nadzieję, że zajęcia ukazały młodym czytelnikom jak ważne są zwierzęta w życiu człowieka i jak wielkiej troski i opieki od nas wymagają.

Przy okazji zapraszamy na facebooka sokólskiego schroniska, gdzie można obejrzeć zdjęcia zwierząt oczekujących na dom: https://www.facebook.com/wolontariuszesokolka/

Zachęcamy do wsparcia i odpowiedzialnej adopcji!

Tekst i zdjęcia: Biblioteka Publiczna w Sokółce

 

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv