poniedziałek, 23 październik 2017 18:00

Omega zdobyła 15 medali w międzynarodowych zawodach [Zdjęcia]

Zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w XI Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski "Złota Jesień 2017" w Bielsku Podlaskim.

W zawodach startowało 510  zawodników z 21 klubów sportowych, w tym trzy kluby z Litwy, trzy z Białorusi i 15 klubów z Polski. Zawody odbywały się w 7 kategoriach wiekowych. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Białoruś i Litwę reprezentowało około 180  zawodników trenujących w szkołach mistrzostwa sportowego, z polskich klubów byli obecni aktualni medaliści Mistrzostw Polski.

Dwunastoosobowa  ekipa pływaków z UKS OMEGA Sokółka, przygotowanych przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego przywiozła z tej trudnej rywalizacji 15 medali: 3 złote, 9 srebrnych oraz 3 brązowe. W najmłodszej a zarazem najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej rocznik 2008 i młodsi świetnie zadebiutował Sebastian Michałowski. Nasz młody zawodnik zajął bardzo dobre  ósme. miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym oraz dwunaste na 50m stylem grzbietowym.
W roczniku 2006 wspaniale spisały się nasze zawodniczki Iga Kuklicz oraz Oliwia Radel. Iga zdobyła trzy medale: złoty na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne w wyścigach na 100m stylem dowolnym i 100m stylem klasycznym. Młoda pływaczka w klasyfikacji generalnej  na najlepsza zawodniczkę /suma punktów Fina za 3 starty/ w roczniku 2006 zajęła znakomite II miejsce. Świetny start zaliczyła również Oliwia Radel,  która zdobyła dwa krążki: srebro na dystansie 100m stylem zmiennym oraz brąz na 50 m stylem motylkowym. Swój debiut na zawodach zaliczyła Oliwia Ignatowicz, która włączyła się w rywalizację z bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Wśród chłopców dobry start zaliczył Michał Miszkin, który lokował się w połowie stawki zawodników w swoim roczniku.

W roczniku 2005 z bardzo dobrej strony pokazał się Daniel Mrozowicz, który zajął drugie miejsce w wyścigu  na 50m stylem klasycznym. Był  też czwarty na 50m stylem dowolnym.
W roczniku 2004 z bardzo udane zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz.  Zuzia zdobyła dwa medale: srebro na 100m stylem dowolnym oraz brąz na 50m stylem motylkowym. Była tez czwarta w wyścigu na 50m stylem dowolnym.
W roczniku 2003 Zawodnicy z Sokółki zdobyli najwięcej medali. Doskonale zaprezentował Eryk Michałowski, który osiągnął najbardziej wartościowe wyniki  spośród wszystkich zawodników Omegi. Nie miał on sobie równych w wyścigach na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym zdobywając dwa złota. Do tego dołożył srebro na 100m stylem zmiennym. W wyścigach na 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym ustanowił nowe rekordy klubu. Jak zwykle nie zawiodła Agnieszka Ancypo, zdobywając dwa srebrne medale na dystansach 100m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym. Bardzo dobrze  zaprezentowała się również Julia Sołoniewicz, która dwukrotnie „otarła się” o podium zajmując czwarte  miejsca w wyścigach  na dystansach 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym. Była też piąta na dystansie 100m stylem dowolnym. Maja Garkowska zajęła natomiast szóste miejsce w  wyścigu na 100m stylem klasycznym.
W roczniku 2002 świetnie spisała się Gabriela Poczobutt Odlanicka, która zdobyła srebrny medal  w wyścigu na 50m stylem klasycznym i brąz na 100m stylem klasycznym.

Tekst i zdjęcia: UKS Omega Sokóła

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv