środa, 25 październik 2017 10:01

UKS Batory na XI Międzynarodowym meczu pływackim [Zdjęcia]

W sobotę 21 października w Bielsku Podlaskim odbył się XI Międzynarodowy Mecz Pływacki Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski Złota Jesień 2017.

Dla zawodników UKS Batory były to pierwsze zawody po wakacjach. Nie był to łatwy „rozruch” ze względu na bardzo silną, międzynarodową konkurencję. Do rywalizacji zgłoszonych było aż 510 zawodników z 21 klubów. Na słupkach startowych stanęło 12 zawodników „Batorego”.
Pływacy mogli rywalizować maksymalnie w 3 konkurencjach. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Tradycyjnie z świetnej strony pokazała się nasza weteranka Aleksandra Kaźmierczak. Zdobyła złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym deklasując rywalki i znacznie poprawiając swój rekord życiowy. Także tym samym stylem na 50m zdobyła srebrny medal. Co bardzo cieszy Ola zaliczyła mocny debiut w nowym dla siebie stylu klasycznym (100 metrów) zajmując 4 miejsce. Nie zawiedli też nasi młodsi zawodnicy Oskar Kochanowicz i Oskar Kondrat. Pierwszy z nich zdobył złoto na 100m stylem dowolnym oraz srebro na 50m tym samym stylem. Zajął też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w swoim roczniku. Oskar Kondrat rozpływał się stylem grzbietowym – zdobył złoto na 100m i brąz na 50m.

Pragniemy podziękować pozostałym zawodniczkom i zawodnikom: Mai Zubrzyckiej, Magdalenie Ciuchno, Oliwii Awdziej, Julii Miejłuk, Weronice Bergiel, Szymonowi Mucuś, Mateuszowi Czarnowicz, Kamilowi Zajkowskiemu oraz Konradowi Zielenkiewicz. Ostatnie drobne zmiany organizacyjne w klubie okazały się bardzo wymagające dla wielu naszych zawodników ale jak widać są trafne – pływacy dają radę i robią postępy. Do zobaczenia na treningach!