sobota, 28 październik 2017 16:00

Dzień Ochrony Zwierząt - w trosce o czworonożnych przyjaciół [Zdjęcia]

W ramach obchodów Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt, policjanci z KPP w Sokółce wzięli udział w wojewódzkich działaniach „Twój Pies – Twoja Odpowiedzialność”.

W dniu wczorajszym obchodziliśmy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. W ramach zorganizowanych z tej okazji działań „Twój Pies – Twoja odpowiedzialność” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, wspólnie z funkcjonariuszami innych służb działali profilaktycznie na terenie powiatu sokólskiego. Odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół w Szudziałowie, Zespół Szkół w Krynkach, Szkołę Podstawową w Suchowoli, Przedszkole w Kuźnicy oraz Szkołę Podstawową w Kuźnicy. W zajęciach profilaktycznych dla młodzieży wzięło udział ponad 300 uczniów.

W trakcie zajęć było omawiane jakie warunki muszą zostać zapewnione dla psa, o tematyce bezpiecznego wyprowadzania, odpowiedzialności i sprzątania po zwierzęciu. Dodatkowo, w ciągu dnia patrole policji zwracały uwagę na osoby wyprowadzające swoje czworonogi na spacer, czy stosują smycze oraz kagańce. Funkcjonariusze sprawdzali też właścicieli psów, gdzie w poprzednim roku zostały ujawnione braki obowiązkowych szczepień zwierząt.
* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv