niedziela, 29 październik 2017 12:00

"Bezpieczna droga" i "Autochodzik" w Janowie i Białousach [Zdjęcia]

Sokólscy policjanci kontynuują realizację działań prewencyjnych pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach działań odwiedzili uczniów w Zespole Szkół Podstawowych w Janowie i Szkole Podstawowej w Białousach.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z dzielnicowym z Posterunku Policji w Janowie spotkali się w piątek z uczniami szkół podstawowych, położonych w rejonie gm. Janów. Podczas prelekcji z najmłodszymi funkcjonariusze zaprezentowali podstawowe znaki i sygnały drogowe oraz prawidłowy i bezpieczny sposób przechodzenia na drugą stronę jezdni. Mundurowi korzystali z zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który w atrakcyjny sposób, poprzez zabawę, uczy dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Łącznie w zajęciach wzięło udział 120 uczniów.

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji

 

opr,/WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv