• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

 

niedziela, 04 styczeń 2015 16:51

Dwa potrącenia - piesi bez odblasków!

W czasie mijającego weekendu doszło do dwóch potrąceń osób pieszych. Obaj mężczyźni poruszali się po zmroku, poza obszarem zabudowanym bez żadnych elementów odblaskowych. 49-latek z powiatu sokólskiego zginął na miejscu, 31-latek z powiatu łomżyńskiego trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

 

W piątek po godzinie 20.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej na drodze krajowej nr 19 w rejonie miejscowości Popławce. Na wskazane miejsce natychmiast pojechali mundurowi. Tam wstępnie ustalili, że 22-latek kierujący volkswagenem golfem po wyminięciu się z innym pojazdem, potrącił 49-latka przechodzącego przez jezdnię. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Wypadek miał miejsce poza obszarem zabudowanym, na nieoświetlonym odcinku drogi, w trakcie opadów deszczu. 49-latek ignorując obowiązujące przepisy i nie zwracając uwagi na trudne warunki drogowe, nie miał na ciemnym ubraniu żadnych elementów odblaskowych, a dodatkowo nałożył na głowę kaptur. Niestety skończyło się to dla niego tragicznie. Kierujący golfem był trzeźwy. Sokólscy policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Podobne zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 18.00 na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Łomżą a Miastkowem. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 56-latek kierujący renault potrącił 31-letniego mężczyznę, który z bocznej drogi gruntowej wtargnął na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Pieszy z poważnymi obrażeniami nóg został odwieziony do szpitala. Także w tym przypadku miejsce zdarzenia to obszar niezabudowany, gdzie po zmierzchu 31-latek poruszał się bez żadnych elementów odblaskowych. 56-letni kierujący był trzeźwy. Policja ustala teraz wszelkie szczegóły dotyczące tego wypadku.

Policjanci przypominają pieszym: noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem wszystkich pieszych, chyba że poruszają się po chodniku. Odblaski powinny być umieszczone w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują: nie traktujmy powyższego artykułu Ustawy prawo o ruchu drogowym jedynie jako kolejnego przepisu, do którego należy się stosować. Opisane przypadki wyraźnie potwierdzają, że noszenie elementów odblaskowych w sytuacji ograniczonej widoczności na drodze ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych i może uratować nasze życie i zdrowie. Używanie odblasków pozwala kierującemu pojazdem dostrzec pieszego z dużej odległości i bezpiecznie go ominąć. Bądźmy widoczni na drodze, a nosząc odblaski - promujmy modę na bezpieczeństwo!

Źródło informacji i zdjęć: http://www.podlaska.policja.gov.pl/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.