• 1


 

środa, 01 listopad 2017 16:00

Wystawa pn. "Nocne i dzienne zabawy obiektywem z gumowym przegubem" [Zdjęcia]

 Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wystawę fotografii Jarosława Sawonia pt. "Nocne i dzienne zabawy obiektywem z gumowym przegubem".

To druga wystawa pana Jarosława w naszej bibliotece. Mogliśmy już podziwiać portrety osób spotkanych przez niego na ulicach naszego miasta. Obecnie pan Jarosław jest nie tylko coraz bardziej znanym fotografem na naszym terenie, ale przede wszystkim człowiekiem z pasją. Fotografowaniem zainteresował się jako nastolatek, w szkole średniej. Zaczął uczęszczać na kółko fotograficzne, jednak z czasem hobby zostało wyparte przez pracę i "dorosłe życie".

Do fotografowania wrócił po latach za sprawą przypadku. Uwiecznił pierwszą imprezę weselną, póżniej kolejne. Zainteresował się również fotografią portretową. W konsekwencji tej fascynacji powstała wystawa przedstawiająca portrety mieszkańców Sokółki pt. "Znamy się z widzenia". Z czasem zaczęły spływać propozycje współpracy. Naturalnym krokiem było więc przekształcenie pasji fotograficznej w pracę i stworzenie "mini studia", które bez problemu można zabrać ze sobą na dowolną sesję.

Na podstawie prac pana Jarosława można zauważyć, że fotografowanie polega nie tylko na utrwaleniu obrazu, ale przede wszystkim zatrzymaniu radosnych chwil, uchwyceniu poruszających momentów i emocji, które towarzyszą nam każdego dnia.

Wystawę można oglądać do końca listopada w godzinach pracy biblioteki.

Tekst i zdjęcia: Biblioteka Publiczna w Sokółce

 

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv