• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
środa, 08 listopad 2017 18:00

Jak zachęcić młodzież do czytania książek [Zdjęcia]

Od września w naszej szkole trwała akcja biblioteczna skierowana do uczniów klas VI szkoły podstawowej. Polegała ona na odgadnięciu ulubionych tytułów lektur wybranych nauczycieli.

Na I piętrze obok biblioteki znajdowała się plansza z 4 pytaniami:

  1. Czy w tej książce występują zwierzęta?

  2. Czy ta książka ma dobre zakończenie?

  3. Czy głównym bohaterem tej książki jest dziewczyna?

  4. Czy autor tej książki jest Polakiem?

I etap polegał na próbie odpowiedzi na te pytania poprzez zapisywanie słów TAK lub NIE w odpowiedniej rubryce przy podanym imieniu i nazwisku nauczyciela.

W II etapie uczniowie na podstawie prawidłowych odpowiedzi przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza próbowali odgadnąć tytuły ulubionych książek podanych nauczycieli. Kołem ratunkowym do tego zadania były podpowiedzi na szarych kartkach złożonych w harmonijkę.

Akcja ta wzbudziła duże zainteresowanie w całej szkole. Uczniom, którzy prawidłowo odgadli tytuły książek, serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce, szczególnie języka polskiego.

List książki do czytelnika”

Trwa konkurs skierowany do uczniów klas III szkoły podstawowej. Polega on na napisaniu listu zawierającego zasady korzystania z książki. Osoba pisząca musi siebie wyobrazić jako książkę i przedstawić swoje prośby do czytelnika mające na celu szanowanie wszystkich książek.

Prace można przynosić do biblioteki do 20 listopada 2017 roku. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.

Pokaż jak czytasz”

Uczniowie klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum szykujcie aparaty w ręce, ogłaszamy fotograficzny konkurs biblioteczny.

Zaaranżuj sposób, w jaki najbardziej lubisz czytać lub chciałbyś czytać, poproś kogoś, by zrobił ci zdjęcie i przyślij je na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 1 grudnia 2017 roku.

W treści maila podaj swoje imię, nazwisko i klasę. Liczba zdjęć jest nieokreślona. Wybierzemy najładniejsze, wydrukujemy i nagrodzimy!

Biblioteka przyjazna osobom z autyzmem

Przyjazna szkoła, w której każdy może się realizować na miarę własnych potrzeb i możliwości – to jest jeden z najważniejszych postulatów szkoły integracyjnej. Biblioteka szkolna też ma tu niemałe znaczenie. Każdy uczeń może przyjść do naszej biblioteki, skorzystać z jej zbiorów i pomocy nauczyciela bibliotekarza lub zwyczajnie porozmawiać. Serdecznie zapraszamy!

Kółka czytelnicze

W tym roku szkolnym funkcjonują dwa kółka czytelnicze:

  1. dla klas IV szkoły podstawowej (wtorki - 8 godzina lekcyjna - 14:35 - 15:20 w sali 35),

  2. dla klas VII szkoły podstawowej (czwartki - 8 godzina lekcyjna - 14:35 - 15:20 w sali 35). Zapraszamy na te zajęcia również uczniów z innych klas, uczących się w tej szkole, którzy będą już po lekcjach.

Na tych zajęciach uczniowie mają możliwość poznać ciekawe rzeczy dotyczące książek i czytelnictwa, uczą się tworzyć czytelne, ciekawe wystawki i przede wszystkim integrują się między sobą podczas wszystkich zaplanowanych działań.

 

Przygotowanie i tekst: Joanna Taudul

Zdjęcia: Krzysztof Andrzejewski

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.