• 1
 

piątek, 10 listopad 2017 12:00

Nowe talenty w powiecie sokólskim [Zdjęcie]

W kinie „Sokół” odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji" zorganizowane przez Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki.

W pierwszej kolejności zgromadzeni goście obejrzeli prezentację multimedialną,  utworzoną przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce.  Udokumentowane zostały na niej trzy spotkania z poezją poetów katolickich, prawosławnych, Romskich, Żydowskich i Tatarskich.

Edgar Allan Poe powiedział, że „Poezja jest rytmicznym tworzeniem piękna za pomocą słów”. Tego piękna uczestnicy spotkania doświadczyli dzięki prezentacji przez licealną młodzież kilku wierszy z tomiku „Tu gdzie zdarzają się cuda”.

Tomik ten jest materialnym efektem realizowanego projektu. Zawiera 23 wiersze znanych i debiutujących poetów sokólszczyzny, którzy w trakcie trzech spotkań osobiście bądź przez licealną młodzież zapoznali  gości ze swoją dotąd niepublikowaną twórczością.

Czwarte i ostatnie spotkanie zakończyło się wręczeniem podziękowań i upominków przez koordynatorkę projektu Panią Lilę Asanowicz poetom, współorganizatorom, wolontariuszom i młodzieży.

Po spotkaniu w holu czekały na gości i publiczność smakołyki kuchni wielokulturowej.

Współorganizatorami projektu byli: Biblioteka Publiczna w Sokółce, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce i Sokólski Ośrodek Kultury.

Projekt "Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji"- który był naturalną kontynuacją poprzednich działań na rzecz wielokulturowości Sokólszczyzny – został dofinansowany z programu Działaj Lokalnie X 2017, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Tekst i zdjęcia: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./WŻ/
 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv