poniedziałek, 13 listopad 2017 08:00

X Turniej z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Grajewo w szachach [Zdjecia]

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka uczcili Święto Odzyskania Niepodległości tak jak umieli najlepiej – przy szachownicy.

W Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbył się X Turniej z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Grajewo w szachach. W turnieju wzięło udział 38 szachistów w wieku od 7 do 20 lat. Turniej rozgrywano na dystansie 7 rund z tempem gry 60 minut na zawodnika na całą partię. Akademię Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowały 2 szachistki i 3 szachistów.

Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

1. Magdalena Wiszowata – 1 miejsce w kategorii dziewcząt z roczników 2008-2010;
2. Weronika Supeł – 1 miejsce w kategorii dziewcząt z roczników 2007 i starsze;
3. Krystian Burak – 2 miejsce w kategorii chłopców z roczników 2008-2010;
4. Hubert Pryzmont – 4 miejsce w kategorii chłopców z roczników 2008-2010;
5. Sebastian Pryzmont – 4 miejsce w kategorii chłopców z roczników 2007 i starsi.

W klasyfikacji generalnej największy sukces odniosła Weronika Supeł, która zajęła 2 miejsce zdobywając 6 pkt. Weronika uzyskała taki sam wynik punktowy co zawodnik z 1 miejsca, ale ze względu na nieznacznie niższą punktację pomocniczą zajęła 2 miejsce. Zawodniczka zdobyła również II kategorię szachową.