• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

 

wtorek, 14 listopad 2017 14:00

Kolejny raz na zagranicznych praktykach

To nie pierwsze praktyki zagraniczne na które pojechali uczniowie z ZSR w Sokółce. Na praktyki w Grecji zakwalifikowało się 43 uczniów kształcących się na kierunku technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce wraz z opiekunami: Panią Małgorzatą Modzelewską, Panią Anną Kuklicz, Panią Małgorzatą Klocek i Panem Tadeuszem Otoką, wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. 43 uczniów kształcących się na kierunku technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy zakwalifikowali się do uczestnictwa w projekcie w dniach 13.11 – 24.11.2017 odbędzie mobilność zawodową w ramach projektu pt. „Rozwój zawodowy przyszłych hotelarzy i gastronomów z ZSR w Sokółce”.

Projekt, którego beneficjentem jest Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce, jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu pn.  Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.

Głównymi celami projektu jest zwiększenie mobilności zawodowej młodzieży oraz podniesienie jej umiejętności i kompetencji zawodowych, językowych i społecznych.
Poza praktykami zawodowymi młodzież w ramach programu kulturowego zwiedzi zakątki Grecji oraz pozna bliżej kulturę tego kraju.

Wyjazd uczniów poprzedziły zajęcia językowe, kulturowe i pedagogiczne, tak by jak najlepiej przygotować uczniów do pobytu w Grecji u naszego partnera projektu Kika Mobility Training Center.

Zapraszamy do śledzenia aktywności uczniów naszego powiatu na Facebook projektu (Rozwój zawodowy przyszłych hotelarzy i gastronomów z ZSR w Sokółce) oraz na stronie szkoły: www.zsrsokolka.pl
 
Jest to pierwsza część projektu ZSR, już w kwietniu druga grupa młodzieży, która w wyniku rekrutacji zostanie zakwalifikowana do projektu, uda się na praktyki zawodowe do Grecji.
Źródło: Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.