• 1
  • 2


 

wtorek, 21 listopad 2017 14:00

Kryptonim "KUŹNICA 2017" [Zdjęcia]

Podczas specjalistycznych manewrów na Przejściu Granicznym w Kuźnicy ćwiczyli jak eliminować zagrożenie chemiczne, biologiczne lub radiacyjne.

Były to niezapowiedziane manewry wytypowanych sił i środków jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu sokólskiego oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „BIAŁYSTOK” Centralnego Odwodu Operacyjnego przygotowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Białymstoku we współpracy z Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej.

Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie algorytmu postępowania na terenie Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy w przypadku otrzymania niezidentyfikowanej przesyłki mogącej stanowić zagrożenie chemiczne, biologiczne lub radiacyjne oraz współdziałania służb podczas identyfikacji i likwidacji w/w zagrożenia.

Proces dysponowania sił i środków z jednostek ochrony przeciwpożarowej do pozorowanego zdarzenia nastąpił w czasie rzeczywistym po wpłynięciu telefonicznego zgłoszenia do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce od funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kuźnicy. Na miejsce ćwiczeń natychmiast zostały skierowane zastępy z JRG Sokółka oraz jednostki OSP KSRG Kuźnica, a także w związku z charakterem zdarzenia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „BIAŁYSTOK” Centralnego Odwodu Operacyjnego.

W ćwiczeniach wzięło udział 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Sokółki i Białegostoku oraz 1 zastęp z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy – łącznie 25 strażaków. Podczas realizacji założeń do ćwiczeń strażacy współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji oraz Graniczną Inspekcją Sanitarną.


Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz
Zdjęcia: mł. bryg. Mariusz Miszkin

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.