piątek, 01 grudzień 2017 14:09

Park w Dąbrowie Białostockiej już niedługo będzie miał nowe oblicze [Zdjęcia]

Będą nowe ścieżki, ławki i oświetlenie. Park przyozdobi również nowa fontanna oraz popiersie Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Rozpoczęły się pierwsze prace dotyczące projektu „Rewitalizacja Parków Miejskich w Dąbrowie Białostockiej”. Prace obejmują teren parku przy Placu Kościuszki i ulicy Jana Pawła II.
W planie projektowym będą zawierać się, przebudowę ścieżek dla pieszych, zostanie też zamontowane nowe oświetlenie. W planie centralnym jest również fontanna posadzkowa.
Teren jest objęty ochroną konserwatorską.  
Istniejąca stacja paliw zostanie osłonięta rzędem drzew co pomoże w oddzieleniu  przestrzeni parkowej od istniejącej stacji benzynowej.
Główny plac będzie wyłożony kostką brukową.
Od strony południowej posadowiony zostanie  podświetlony pomnik Józefa Piłsudskiego. Stary obecny pomnik stojący od ulicy Tysiąclecia Państwa Polskiego zostanie zdemontowany.
Cała powierzchnia parku będzie oświetlona nowymi latarniami, niektóre z drzew niestety zostaną wycięte.
Powstanie też nowa wiata przystankowa z ławkami oraz koszami na śmieci.
Teren parku zostanie też uzbrojony w instalacje wodną i elektryczną. Mniejszy park przy ulicy Jana Pawła II  będzie posiadał w większości teren zielony, z tablicą upamiętniającą osoby zasłużone dla Dąbrowy Białostockiej.
Mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej już od dawna oczekiwali przebudowy parku, w którym w pięknych okolicznościach przyrody będzie można spokojnie wypić kawę, poczytać książkę lub po prostu poleżeć na trawie.
Będzie to miejsce dla całych rodzin. Planowane prace potrwają do 15 czerwca 2018 roku.

 

/TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv