• 1


 

poniedziałek, 04 grudzień 2017 18:00

Na jeden wieczór cofnęli się w czasie [Zdjęcia]

Czy wieczór andrzejkowy ma w sobie magię pozwalającą przepowiadać przyszłość? Tego nie wiemy. Wiemy jednak na pewno, że jest to idealna okazja do spotkań i wspólnych zabaw.

Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce obchodziła wigilię imienin Andrzeja dnia 30 listopada w samo południe. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby rozpocząć pełen emocji dzień andrzejkowy. Zjawili się również zaproszeni goście: Burmistrz Sokółki – Pani Ewa Kulikowska, lokalna telewizja – Sokolka TV, a także rodzice.
Uczniowie klasy VI przygotowali program artystyczny pod kierunkiem pani Anny Rećko. Przedstawienie wiązało się ściśle z hasłem tegorocznych Andrzejek. Występ uczniów miał na celu przypomnienie tradycji związanych z obchodzonym świętem. Dzieci prezentowały widowni rekwizyty, które były nieodłącznymi elementami życia codziennego ich babć i dziadków. Należały do nich m.in.: kołowrotek, tkane dywany, sierp, „kostka” słomy, przyrząd do ubijania masła, świece, lampa naftowa, rzeźby, gliniane misy, drewniane kubki.
Dzieci uczęszczające do klasy trzeciej postanowiły zaprezentować swoje umiejętności taneczne pod kierunkiem pani Katarzyny Rabiczko. Wykonały taniec z Górnego Śląska – „Grozik”.
Młodzież z klas VI i VII ruszyła w ślad za młodszymi dziećmi. „Polka”, „Kujawiak”, a także szwajcarski taniec chodzony – nie są już obce naszym uczniom.
Warto jednak zaznaczyć, że rytm tańca ludowego sprawił, że wszyscy goście ruszyli w ślady dzieci i po niespełna 7 minutach cały parkiet został zapełniony. Kiedy część oficjalna Andrzejek dobiegła końca, uczniowie wraz z wychowawcami oraz rodzicami rozeszli się do klas na poczęstunek przygotowany przez wspaniałe mamy. Nikomu nie zabrakło swojskiej kiełbasy, chleba, a także przepysznych domowych ciast. Kiedy wszyscy najedli się do syta, rozpoczęła się dyskoteka. Uczniowie mieli okazję potańczyć ostatni raz przed rozpoczęciem adwentu. Trzeba zaznaczyć, że skorzystali z niej bardzo ochoczo.

Za przygotowanie imprezy andrzejkowej odpowiedzialni byli: p. Anna Rećko, p. Ewa Lewoniewska oraz p. Piotr Zaręba.


Źródło: Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv