środa, 06 grudzień 2017 12:03

Nowe bloki już powstają w Sokółce [Film]

Pierwsze szpadle zostały wbite w ziemię na terenie budowy nowych bloków (socjalnego i komunalnego). Aby dostać mieszkanie, będzie trzeba spełniać szereg określonych warunków.

Blok socjalny będzie liczył 20 mieszkań i ma być oddany w pierwszym kwartale 2019 roku. Natomiast blok komunalny będzie liczył 27 mieszkań i planowany termin oddania wyznacza się na koniec maja 2019 roku. Oba bloki powstaną przy ulicy Majowej na Zielonym Osiedlu w Sokółce. Budowa miałaby się rozpocząć za około miesiąc. Koszty związane z realizacją tej inwestycji po stronie Gminy Sokółka będą wynosiły 3.816 938 zł. Pozyskano również bezzwrotne środki zewnętrzne, 35% dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego wynosi 2.055 274 zł.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 5.872 212 zł.

Dodatkowo dla przypomnienie prezentujemy film z podpisała umowy z wykonawcami inwestycji. W przetargu uczestniczyły cztery firmy, trzy były z Białegostoku a jedna z Sokółki. Wykonawcami tak dużej inwestycji zostało przedsiębiorstwo Geno z Sokółki.

Czym tak naprawdę różni się blok socjalny od komunalnego?

Mieszkania socjalne przyznawane są głównie osobom ubogim oraz takim, co żyją w złych warunkach . Taką formę pomocy świadczona jest przez gminę . Do takich mieszkań trafiają zazwyczaj osoby które wcześniej zostały eksmitowane ze swojego mieszkania w którym do tej pory zamieszkiwały . Wyrok zawsze wydaje : sąd lub gmina , ale ma za to obowiązek zapewnienia dachu nad głową takiej osobie . Lolal ten ma służyć do zaspokojenia potrzeb ludzi w trudnych sytuacjach,są to osoby które samodzielnie nie mogą się utrzymać i po prostu nie stać ich na wynajęcie mieszkania od osoby prywatnej . Stan techniczny musi być w takim stanie technicznym aby nadawał się do mieszkania . Minus jest taki,że gminy nie dysponują zbyt dużą ilością takich mieszkań. Czynsz w lokalu komunalnym aktualnie wynosi 1,60 zł.

Jeżeli chodzi o mieszkanie Komunalne jest to takie mieszkanie które stanowi własność gminy, bądź Skarbu Państwa. Mieszkania te obejmują również mieszkania będące własnością powiatu ale mimo to pozostają w zarządzaniu gminy. Użytkownik danego mieszkania nie pozostaje właścicielem lecz "najemcą". Gmina wydziela takie mieszkania osobom najuboższym. Czynsz w lokalu komunalnym aktualnie wynosi 4,17 zł.

/WŻ,TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv