czwartek, 07 grudzień 2017 08:00

Masz prawo powiedzieć STOP przemocy w rodzinie!

Wstyd oraz wyuczona bezradność często powstrzymują przed zerwaniem toksycznej relacji. Dowiedzieli się jak można pomóc.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce realizują program profilaktyczny „poMOC, a nie przeMOC!”. Głównym celem akcji jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Zwiększenie świadomości na temat zjawiska przemocy w rodzinie jest istotne zarówno dla jej ofiar, jak również osób, które mają kontakt z takimi osobami lub są jej świadkami.
Policjanci z Wydziału Prewencji spotkali się dziś z członkiniami sokólskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach programu profilaktycznego „poMOC, a nie przeMOC!”. To właśnie osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne są grupą szczególnego ryzyka, zagrożoną przemocą ze strony innych osób wspólnie zamieszkujących.

Głównym celem wdrażanego programu jest zwiększenie świadomości społecznej z zakresu zjawiska przemocy w rodzinie poprzez działania informacyjno-edukacyjne społeczeństwa. Ponadto, ważnym elementem akcji jest zwiększenie wiedzy z zakresu negatywnych skutków i konsekwencji prawnych zjawiska przemocy w rodzinie oraz rozpoznawania objawów przemocy wśród specjalistów pracujących w środowiskach osób starszych, niepełnosprawnych i schorowanych.

W trakcie spotkania policjanci opowiedzieli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – kobiety oświadczyły, że znają i korzystają z aplikacji.

Źródło: sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv