• 1

  


 

czwartek, 14 grudzień 2017 11:00

Rodziny otrzymały prezenty świąteczne, finał ''Szlachetnej Paczki'' w Dąbrowie Białostockiej [Film i Zdjęcia]

W tym roku po raz pierwszy w Dąbrowie Białostockiej udało się zorganizować Szlachetną Paczkę.


Opiera się ona na idei mądrej pomocy, a prezenty dla każdej rodziny są przygotowywane indywidualnie, na podstawie ich potrzeb. Akcja istnieje w Polsce od 2001 roku i jest realizowana przez ks. Jacka Stryczka, wraz z jego Stowarzyszeniem Wiosna.
Udało się udzielić pomocy wszystkim zakwalifikowanym 21 rodzinom. Kwestia ilości paczek była inna dla każdej rodziny, jednak darczyńcy byli bardzo hojni. Rodziny dostały m.in lodówki, kuchenki gazowe, łóżko, blendery i inne potrzebne sprzęty, a oprócz tego żywność, chemię i upominek dla każdego członka rodziny.
Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne wsparcie! Pan Jarosław Budnik użyczył nam magazyn, pan Maciej Sulik oraz pan Mieczysław Sołowiej udostępnili nam transport, a Pan Jarosław Sanik, właściciel restauracji „Na Skarpie” zapewnił wolontariuszom ciepły posiłek.
Wszyscy bardzo pozytywnie zareagowali na Szlachetną Paczkę i bardzo nas wspierali! I choć czasem nie było łatwo, widząc szczęście i łzy w oczach rodzin, które otrzymały prezenty, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że było warto!
Liderem naszego rejonu oraz wolontariuszem jest pani Patrycja Jasińska. Niezastąpieni są również nasi wolontariusze w składzie: Kinga Reut, Gabriel Szymczyk, Szymon Kłoczko, Dominika Sutuła, Dominika Mężyńska i Aneta Kopeć, bez których akcja nie mogła by się odbyć – poinformowała nas w mailu pani Patrycja Jasińska.
Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

 

/PJ,TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv