wtorek, 19 grudzień 2017 09:09

Uczniowie sokólskiego LO otrzymają staż dziennikarski w TVP3 i Kurierze Porannym [Zdjęcia]

Aż 6 uczniów, spośród 10 zakwalifikowanych do eliminacji centralnych IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach, to uczniowie naszego LO!

15 grudnia 2017 roku na Uniwersytecie w Białymstoku odbyły się zawody okręgowe Olimpiady o Mediach. Uczestniczyło w nich 60 osób. Z naszej szkoły, do tego etapu zakwalifikowało się 48 uczniów. Wśród 10 laureatów aż 6 uczniów było z naszego liceum:

II miejsce - Paweł Pigiel z kl. II B
V miejsce - Piotr Grusza z kl. II B
VII miejsce - Marcin Łukaszewicz z kl. II B
VIII miejsce - Bartłomiej Bałdowski z kl. II B
IX miejsce - Anna Paszko z kl. I A
X miejsce - Kamil Matuk z kl. II B

Wyróżnienie za najlepszą pracę, przygotowaną na I etapie olimpiady, otrzymał Adam Białous z kl. II A.
Dyplom za przygotowanie największej liczby uczestników etapu okręgowego dostała p. Małgorzata Kułakowska.
Specjalne podziękowania za najliczniejszą reprezentację uczestników, którzy wzięli udział w etapie okręgowym otrzymała również Dyrekcja szkoły.
Paweł Pigiel w nagrodę za zajęcie II miejsca otrzymał trzytygodniowy staż dziennikarski w TVP3 Białystok, a Piotr Grusza - za V miejsce - miesięczny staż dziennikarski w "Kurierze Porannym" lub "Gazecie Współczesnej".
Laureaci etapu okręgowego wezmą udział w eliminacjach centralnych, które odbędą się 16 i 17 marca 2018 roku na Uniwersytecie Warszawskim.

Głównym organizatorem Olimpiady Wiedzy o Mediach jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a w okręgu podlaskim - Międzywydziałowy Instytut Kulturoznawstwa i Sztuki na UwB. Patronat nad Olimpiadą sprawuje Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wszystkim Uczniom, którzy zechcieli w tym roku podjąć trud przygotowania się do Olimpiady serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Zachęcamy do udziału w przyszłym roku, a uczestnikom zawodów centralnych życzymy wytrwałości w przygotowaniach i... trzymamy kciuki!

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Kułakowska, Jolanta Zielenkiewicz

opr. /MG/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv