• 1


 

środa, 20 grudzień 2017 08:00

Wielki sukces "Paczki Dla Seniora" Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej [Film i Zdjęcia]

Tegoroczna zbiórka paczek świątecznych dla potrzebujących osób starszych z terenu Gminy Dąbrowa Białostocka rozmiarami przerosła oczekiwania jej organizatorów - pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej.


To budujące jak wielu mieszkańców naszej Gminy włączyło się w tę akcję.
Rok 2017 na terenie Dąbrowy Białostockiej zaowocował akcjami charytatywnymi, w trakcie których mieszkańcy jednoczyli się na rzecz osób potrzebujących. Tak też stało się i w przypadku zbiórki „Paczka dla seniora 2017”. Mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej i okolic po raz kolejny pokazali, że mają otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka.
Do dnia 14 grudnia udało nam się zebrać 130 pięknie opakowanych świątecznych  paczek, którymi w najbliższych dniach obdarujemy Seniorów. Każdego dnia trwania zbiórki pracownicy MOPS z nieukrywaną radością  witali darczyńców.
Chciałabym z całego serca w imieniu własnym i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej,  gorąco podziękować wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel i przyłączyły się do zorganizowanej przez nas zbiórki pt. „ Paczka dla seniora 2017”. Państwa dobroć i ofiarność przyniesie wiele radości osobom starszym. Wręczając osobom starszym paczkę świąteczną dajemy im coś więcej - poczucie, że nie są sami, świadomość, że o nich pamiętamy i że stanowią ważne ogniwo w dąbrowskiej społeczności. To naprawdę ważne.
Jestem niezmiernie szczęśliwa, że w tym roku do mojego pomysłu pomocy najstarszym mieszkańcom udało mi się przekonać prawie wszystkie placówki oświatowo - wychowawcze z terenu naszej Gminy. Stanowi to podwójną korzyść: po pierwsze seniorzy otrzymają świąteczne paczki, a po drugie, na czym szczególnie mi zależy - uwrażliwimy młodych ludzi na obecność w naszym otoczeniu ludzi starszych, na potrzebę niesienia im pomocy - mówi Agnieszka Poważa pomysłodawca zbiórki.
Pragnę także podziękować wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej za zaangażowanie w zbiórkę paczek dla seniorów. Swoje szczególne podziękowania kieruję wobec pracowników socjalnych: Jadwigi Grażyny Sićko, Czesławy Adaszczyk, Marii Wierzbickiej, Agnieszki Sapkowskiej, Barbary Głowackiej, Joanny Juchniewicz oraz konsultanta prawnego - Danuty Szabłowskiej - Kubik, którzy swoją pracą i oddaniem przysłużyli się do sukcesu zbiórki.
Dziękuje raz jeszcze wszystkim zaangażowanym osobom, mediom za pomoc w rozpowszechnieniu tej cennej społecznie inicjatywy.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chciałabym mieszkańcom naszej Gminy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzący czas przyniesie Państwu dobro, ukojenie i ciepło rodzinnego ogniska, a Nowy Rok - spełnienie marzeń i dużo radości.
Pisze do nas w e-mailu pani Agnieszka Poważa - Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej.
Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

/TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv