• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
środa, 20 grudzień 2017 12:00

Mali aktorzy w dużych rolach. Jasełka w Dąbrowie [Zdjęcia]

Uczniowie przygotowywali się do nich już od dłuższego czasu. Pod czujnym okiem pań przygotowywali stroje i dekoracje. Wszystko to sprawiło, że pozostali uczniowie, nauczyciele i zebrani licznie rodzice w skupieniu i z zainteresowaniem słuchali małych aktorów.

W śnieżny grudniowy wtorek klasy 3a i 5c SP w Dąbrowie Białostockiej wraz z wychowawczyniami (Zofią Markowską i Katarzyną Mojżyk) przygotowały uroczyste Jasełka. Klasa trzecia przedstawiła tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i innych krajach, takich jak Niemcy, Rosja czy Wielka Brytania. Ich wystąpienia przeplatane były scenkami w wykonaniu klasy piątej. Uczniowie przedstawili wydarzenia z okresu narodzenia Jezusa.
Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy kolędę, a po przedstawieniu dzieci udały się do swoich sal na Wigilie klasowe. Podczas nich odczytały fragmenty Pisma Świętego, dzieliły się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia świąteczne.  A po wspólnej wieczerzy oczekiwały na Św. Mikołaja, który wszystkim grzecznym dzieciom przyniósł prezenty. Cały dzień upłynął w miłej i prawdziwie świątecznej atmosferze.
Uczniowie klasy trzeciej i piątej pragną bardzo podziękować Paniom Magdalenie Kuźma, Magdalenie Szymańskiej, Barbarze Karp, Wiesławie Karp i Danucie Gryżenia za pomoc przy organizacji Jasełek, a wszystkim pozostałym życzyć prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz świąt Bożego Narodzenia oraz Do siego Nowego Roku!!!

Tekst: Katarzyna Mojżyk

Zdjęcia: Dorota Żabicka

opr./MG/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.