czwartek, 04 styczeń 2018 13:38

Mieszkał wśród nas! Mieszkaniec Sokółki na liście najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów

Zagrożenie jest realne! Coraz częściej słychać o pedofilach i gwałcicielach, którzy atakują dzieci w naszych środowiskach. Warto rozmawiać z dzieckiem i na różnych etapach jego życia uświadamiać, że istnieje takie zagrożenie oraz, jak się przed nim chronić.

Jedną z osób która znalazła się na liście jest mieszkaniec Sokółki, Mchał Arciuch obecnie przebywa w Areszcie Śledczym w Białymstoku odbywając 5 letnią karę pozbawienia wolności za gwałt na nieletnim w Miejskich Nowinach, (czwarte zdjęcie od lewej strony).

– "Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców" – podkreśla Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Dodaje, że publiczne rejestry z danymi pedofilów funkcjonują na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych. Są dobrym sposobem na zapobieganie krzywdzie ofiar, bo pozwalają na skuteczną kontrolę takich przestępców. Lista pedofili i gwałcicieli  wraz ze zdjęciami i z województwa Podlaskiego jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Aż 768 nazwisk znalazło się w rejestrze publicznym. Wykaz sprawców przestępstw na tle seksualnym sprawdzimy pod TYM LINKIEM. W zakładce szczegóły, znajdziemy również orzeczenia sądu i konkretne dane osobowe sprawców.

źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

opr./MG/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv