• 1
  • 2
  • 3

 

 

poniedziałek, 08 styczeń 2018 18:00

Najlepsi z najlepszych w regionie powalczą o nagrodę Podlaska Marka. Ruszyła kolejna edycja konkursu

Czy po raz kolejny powiat sokólski będzie mógł się poszczycić swoimi produktami w prestiżowym plebiscycie.

We wtorek, 2 stycznia ruszyła kolejna, 14. już edycja Podlaskiej Marki, przedsięwzięcia organizowanego przez Marszałka Województwa Podlaskiego, którego celem jest promocja najlepszych regionalnych produktów, inwestycji i pomysłów. O znaczeniu, założeniach konkursu, jego etapach i korzyściach z niego płynących opowiedzieli na dzisiejszej, 3 stycznia konferencji prasowej Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Magdalena Łyżnicka-Sanczenko i jej zastępca Michał Podbielski.

Osiem nagród w sześciu kategoriach

Tegoroczna edycja Podlaskiej Marki odbywać się będzie według niezmienionych zasad. Rywalizacja o nagrodę główną prowadzona będzie w sześciu kategoriach tematycznych Produkt (odrębnie Spożywczy i Przemysłowy), Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo. Łącznie przyznanych zostanie 8 nagród, siedem decyzją Kapituły Nagrody, jedna w wyniku głosowania internautów.

Otwarty nabór uczestników

Podczas konferencji szczegóły harmonogramu konkursu oraz korzyści płynące z udziału w nim przedstawił Jakub Gąsowski, kierownik Referatu Promocji.

Nabór uczestników ma charakter otwarty, co oznacza, iż kandydatów do tytułu mogą zgłaszać zarówno ich producenci, jak i konsumenci. Warunkiem jest przesłanie propozycji za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej podlaskamarka.pl. Każdy mieszkaniec województwa może wskazać maksymalnie 7 kandydatur, po jednej w danej kategorii tematycznej. Termin przekazywania propozycji upływa 22 stycznia br.

Po zamknięciu etapu zgłoszeń, właściciele produktów zostaną poproszeni o potwierdzenie gotowości udziału w Podlaskiej Marce poprzez wypełnienie ankiety autoryzacyjnej. Jej przekazanie organizatorowi oznaczać będzie spełnienie wymogów formalnych i przyjęcie zgłoszenia do dalszego etapu. Będzie nim ocena merytoryczna, której dokona Kapituła Nagrody. W jej skład wchodzą przedstawiciele świata kultury, mediów, biznesu oraz organizacji pozarządowych. W każdej kategorii Kapituła wskaże trzy nominacje. Łącznie nominowanych zostanie 21 produktów. Spośród nich jednego faworyta wybiorą również internauci.

Udział bez kosztów, atrakcyjne nagrody

Wyniki Podlaskiej Marki zostaną ogłoszone podczas gali finałowej, która odbędzie się w kwietniu br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Laureaci, poza gratyfikacją finansową w wysokości 10 000 zł, mogą liczyć na reklamę w mediach regionalnych i ogólnopolskich oraz promocję w wydarzeniach krajowych i międzynarodowych, w których uczestniczyć będzie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Udział w Podlaskiej Marce jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jedynym warunkiem jest przesłanie zgłoszenia w terminie 22 stycznia br. i późniejsza deklaracja udziału.

Podlaska Marka

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 14 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów.

W ciągu ostatniej dekady w konkursie rywalizowało łącznie kilkaset produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski. Wśród laureatów znajdują się zarówno produkty dużych podlaskich przedsiębiorstw, takich jak np.: Mlekovita, Polmos, Pronar, ale również drobnych producentów, kultywujących tradycje dziedzictwa kulturowego regionu.

Otrzymanie tytułu Podlaskiej Marki Roku nie wynika z wysokości sprzedaży, czy z liczby zatrudnionych pracowników, ale z wysokiej jakości i unikatowych walorów wytwarzanych produktów. Podlaska Marka przyznawana jest więc najciekawszym inicjatywom, najpiękniejszym miejscom oraz najlepszym produktom, których wspólnym mianownikiem jest obszar ich realizacji – województwo podlaskie.

Laureatów wskazują – niezależnie od siebie – kapituła konkursu, składająca się m.in. z reprezentantów Rady Przedsiębiorczości, przedstawicieli świata sztuki, kultury, mediów, gospodarki, organizacji pozarządowych (wyłaniająca sześciu nagrodzonych) oraz konsumenci, wybierający jednego zwycięzcę w głosowaniu internetowym.

Udział w konkursie to same korzyści – szerokie zainteresowanie konsumentów i mediów, nagrody finansowe, możliwość wykorzystywania logo konkursu oraz spotów promujących zwycięzców w akcjach reklamowych, ale przede wszystkim wzmocnienie prestiżu, dzięki możliwości dołączenia do zupełnie wyjątkowego grona – najlepszych podlaskich produktów.

Szczegóły i bieżące informacje na stronie: http://podlaskamarka.pl/

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.