• 1
  • 2
  • 3

 

 

wtorek, 09 styczeń 2018 12:00

Mieszkańcy Białegostoku dojadą do Supraśla jedynie przez Sokółkę?

Możliwe że białostoczanie przez 5 miesięcy będą mogli dojechać do Supraśla jedynie przez Sokółkę. Takie rozwiązanie zaproponował inwestor realizujący budowę drogi z Białegostoku do Supraśla.

Konsorcjum firm realizujących inwestycję drogową na odcinku Białystok Supraśl zapowiedziało całkowite zamknięcie ruchu na odcinku Supraśl- Ogrodniczki. Inwestor zaproponował więc, aby przez 5 miesięcy objazd odbywał się przez Sokółkę, motywując to budową estakady w rejonie wsi Krasne.

- Absolutnie nie dopuszczam tej sytuacji, aby zamknięto drogę do Białegostoku – podkreślił, dodając, że nie zaakceptuje też propozycji objazdu przez Sokółkę. Takie rozwiązanie dotknęłoby nie tylko supraślan, ale również mieszkańców sąsiednich gmin. Przypomnijmy, że DW nr 676 biegnie z Białegostoku aż do granicy państwa, stanowiąc główną linię komunikacyjną na terenie gmin Krynki i Szudziałowo. W odpowiedzi na zawiadomienie konsorcjum Burmistrz Supraśla w oficjalnym piśmie do inwestora przedstawił swoje stanowisko, domagając się respektowania praw mieszkańców i przedstawiając szereg niedogodności, z jakimi musieliby borykać się przez wiele miesięcy. Rodziłoby to także ogromne problemy kuracjuszom i turystom pragnących przybyć do naszego uzdrowiska.

Burmistrz podkreślił, że ewentualny objazd może odbywać się tylko przez Studzianki i Zapieczki, a nie przez Sokółkę. Inwestor musi jednak wyasfaltować szutrowy odcinek o długości 2,5 km, tak, aby stał się w pełni przejezdny i bezpieczny.

Cała sytuacja jest niepokojąca i może spowodować wzmożony ruch drogowy na odcinku Białystok- Sokółka -Supraśl przez 5 miesięcy. Obecnie trwają rozmowy z inwestorem przez Burmistrza Radosława Dobrowolskiego. Burmistrz zaznaczył w swojej wypowiedzi podczas konferencji w sprawie realizacji inwestycji drogowej która odbyła się 3 stycznia w Urzędzie Miejskim w Supraślu że podjął już konkretne kroki w celu zapobieżenia zamknięcia szosy do Białegostoku.

źródło: www.suprasl.pl 

opr. /MG/  

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.