• 1


 

wtorek, 23 styczeń 2018 12:00

Ponad 50 dzieci wzięło udział w pierwszym dniu półkolonii pod nazwą "Ferie w Mieście" [Zdjęcia]

Gry zapoznawcze oraz zabawy pozwoliły nawiązać lepszy kontakt obozowiczów między sobą oraz z opiekunami.

Rozpoczęły się długo oczekiwane ferie zimowe. Jedną z głównych atrakcji, tegorocznej zimowej przerwy od nauki są półkolonie pod nazwą "Ferie w Mieście". Na zbiórce pierwszego dnia przywitaliśmy ponad 50 dzieci, które zostały podzielone na 4 grupy: pływacką, taneczną oraz dwie ogólno-sportowe. Po przywitaniu dzieci z nowymi wychowawcami wszyscy razem przystąpili do zajęć integracyjnych. Gry zapoznawcze oraz zabawy pozwoliły nawiązać lepszy kontakt obozowiczów między sobą oraz z opiekunami. Kolejnym punktem dzisiejszych zajęć były pogadanki z funkcjonariuszami służb takich, jak: Policja, Straż Pożarna oraz Straż Graniczna. Tematem zajęć były zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii oraz zapoznanie się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy. Po zakończonym spotkaniu młodzież podzieliła się na wcześniej ustalone grupy i przystąpiła do zajęć tematycznych tj. tańca, zabaw na pływalni, jazdy na łyżwach, gier i zabaw w hali sportowej SP nr 1 w Sokółce. Na pływalni dzieci najchętniej korzystały z dmuchanego toru przeszkód, który jest nowością i od dnia dzisiejszego na czas ferii wzbogaca ofertę atrakcji na basenie. W sali tanecznej królowała Zumba, a sportowcy oddawali się łyżwiarskiemu szaleństwu oraz szalonym zabawom sportowym. W dniu jutrzejszym dzieci wyjeżdżają do Malawicz Dolnych gdzie spróbują swoich sił w narciarstwie biegowym, wezmą udział w kuligu oraz upieką kiełbaski przy ognisku. Na koniec dnia czekają ich jeszcze zajęcia tematyczne.
Dziś na bieżni Stadionu Miejskiego odbyły się również pierwsze otwarte zajęcia z narciarstwa biegowego. Pod opieką doświadczonego trenera Piotra Zaręby wszyscy chętni mogli bezpłatnie wypożyczyć sprzęt,skorzystać z wyznaczonej trasy biegowej oraz porad trenera. Zajęcia będą się odbywać podczas ferii od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 - 16:00. Zapraszamy!"
w załącznikach przesyłam zdjęcia.


Źródło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv