• 1

  


 

piątek, 26 styczeń 2018 15:46

Pełne atrakcji ferie w Bibliotece [Zdjęcia]

Biblioteka to nie tylko regały z książkami, można tu również spędzić świetnie czas ferii. Udowodniły to dzieci uczęszczające na kolejne "Ferie w Bibliotece" zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Janowie.

Tradycyjnie już, jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie zorganizowała dzieciom „Ferie w Bibliotece 2018”. Dzieci przez cały tydzień świetnie się bawiły i miały moc różnych atrakcji. Wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością podczas zajęć plastycznych. Powstały piękne prace. Dzieci wykonały pajączka uwikłanego w sieci z kolorowych nici, a także śnieżnego, wełnianego bałwana. Dużą atrakcją  była wizyta w Izbie Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie. Dzieci spotkały się z tkaczką Panią Alicją Kochanowską, która wprowadziła ich w tajniki tkactwa. Każdy mógł spróbować swoich sił przy krośnie. Było to nie lada wyzwanie naszym najmłodszym. Dzieci były zachwycone tradycyjnymi wzorami, pięknymi dywanami i makatami.

Kolejną niespodzianką w czasie naszych ferii było malowanie tradycyjnych wzorów na koszulkach.

Uczestnicy ferii samodzielnie przenosiły wzory z tkanin dwuosnowowych i malowały je farbami na koszulkach. Z pewnością chętnie będą je zakładały i w ten sposób promowały naszą janowską tkaninę.
Skoro były to ferie w bibliotece, to nie mogło zabraknąć spotkania z książkami. Codziennie towarzyszyli nam różni bohaterowie bajek. Najbardziej podobały się książki o niezwykłych przygodach Mikołajka i jego kolegów. Nie mogło zabraknąć również dobrej zabawy. Świetnie bawiliśmy się przy rozwiązywaniu zagadek i krzyżówek. Śmiechu było co nie miara przy zabawie w kalambury. Wiedzą , refleksem i spostrzegawczością wykazały się dzieci podczas turnieju gier planszowych.

Tydzień „Ferii w bibliotece” zakończyliśmy  dyskoteką  i  karaoke. Były kolorowe przebrania, śpiewy , tańce i słodki poczęstunek, a przede wszystkim super szalona zabawa!

 

opr. /MG/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv