• 1


 

wtorek, 30 styczeń 2018 08:00

Ferie w bibliotece, czyli wyjątkowa podróż z książką [Zdjęcia]

W Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce trwają zajęcia pod wspólnym tytułem „Ferie w bibliotece”.

Na pierwszym spotkaniu razem przygotowaliśmy się do podróży w przygodę z literaturą i teatrem. Przypomnienie wiersza J. Tuwima „Lokomotywa” posłużyło jako inspiracja do wspólnej zabawy. Poznawaliśmy księgozbiór biblioteki i gromadziliśmy lekturę przydatną na każdą, nawet najdalszą podróż. Tymi barwnymi książkami zapełniliśmy wagoniki naszego pociągu i ruszyliśmy we wspólną drogę.

Drugi dzień ferii spędziliśmy czytając wiersze J. Brzechwy, bawiąc się w małe formy teatralne na ich podstawie. Przejrzeliśmy wiersze J. Tuwima oraz Jana Brzechwy i dokonaliśmy wyboru tekstu, który posłużył nam za scenariusz małej inscenizacji teatralnej. Wspólnie przygotowaliśmy dekorację, symboliczne charakteryzacje postaci oraz przećwiczyliśmy swoje role.  Premiera małej sztuki odbyła się trzeciego dnia ferii, a dnia czwartego podejmowaliśmy gości – trzy- i czterolatki z Zespołu Wychowania Przedszkolnego w Starej Kamionce, z którymi bawiliśmy się pod hasłem Gimnastyka ciała i języka. Było to pierwsze spotkanie z literkami alfabetu i przepyszna zabawa ruchowa, która spodobała się zarówno malcom, jaki dorosłym.

Piątego dnia ferii nadszedł czas na plastyczne zmagania. Pod kierunkiem bibliotekarki Marty Reszuty tworzyliśmy modele śnieżynek. Nie tylko nauczyliśmy się kopiować wzory, ale i tworzyć własne, niepowtarzalne modele. Był to wstęp do dnia szóstego ferii, ponieważ w czytelni naszego oddziału stworzymy wspólnie zimową scenerię, która stanie się tłem późniejszej zabawy – balu przebierańców.

W siódmym dniu naszych spotkań obchodzić będziemy święto Rogalika (30.01), w ósmym pobawimy się w detektywów śledząc losy bohaterów literackich, a 1.02, spotkamy się z policjantką, by porozmawiać o naszym bezpieczeństwie. 2.02 odbędzie się wspólnie przygotowany i bardzo wyczekiwany bal na koniec ferii. Wszyscy liczymy na wspaniałą zabawę i zapraszamy chętnych.
W czasie ferii w Oddziale dla Dzieci panuje wyjątkowa atmosfera – przytulna i domowa. Jest to zasługa przychodzących do nas dzieci. Radosnych i pełnych pozytywnej energii oraz chętnych do wspólnych przedsięwzięć. Dzięki nim rezultaty naszych działań przechodzą nasze oczekiwania. Już teraz dziękujemy Rodzicom i Dziadkom, którzy troszczą się o to, by ich podopieczni mogli skorzystać z zajęć, które trwają jeszcze do 2.02. Serdecznie więc na nie zapraszamy wraz z Panią Burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską.


Tekst i zdjęcia: Bibliotekarki Jadwiga Słoma i Marta Wojewódzka-Szoda

opr./WŻ/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv