• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
wtorek, 30 styczeń 2018 10:00

Ferie zimowe na wesoło w Janowie [Zdjęcia]

Dzieci przez cały tydzień świetnie się bawiły i miały moc różnych atrakcji. Wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością podczas zajęć plastycznych.

Tradycyjnie już, jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie zorganizowała dzieciom „Ferie w Bibliotece 2018”. Powstały piękne prace. Dzieci wykonały pajączka uwikłanego w sieci z kolorowych nici, a także śnieżnego, wełnianego bałwana. Dużą atrakcją była wizyta w Izbie Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie. Dzieci spotkały się z tkaczką Panią Alicją Kochanowską, która wprowadziła ich w tajniki tkactwa. Każdy mógł spróbować swoich sił przy krośnie. Było to nie lada wyzwanie naszym najmłodszym. Dzieci były zachwycone tradycyjnymi wzorami, pięknymi dywanami i makatami.

Kolejną niespodzianką w czasie naszych ferii było malowanie tradycyjnych wzorów na koszulkach. Uczestnicy ferii samodzielnie przenosiły wzory z tkanin dwuosnowowych i malowały je farbami na koszulkach. Z pewnością chętnie będą je zakładały i w ten sposób promowały naszą janowską tkaninę.
Skoro były to ferie w bibliotece, to nie mogło zabraknąć spotkania z książkami. Codziennie towarzyszyli nam różni bohaterowie bajek. Najbardziej podobały się książki o niezwykłych przygodach Mikołajka i jego kolegów. Nie mogło zabraknąć również dobrej zabawy .Świetnie bawiliśmy się przy rozwiązywaniu zagadek i krzyżówek. Śmiechu było co nie miara przy zabawie w kalambury. Wiedzą , refleksem i spostrzegawczością wykazały się dzieci podczas turnieju gier planszowych. Tydzień „Ferii w bibliotece” zakończyliśmy dyskoteką i karaoke. Były kolorowe przebrania, śpiewy , tańce i słodki poczęstunek, a przede wszystkim super szalona zabawa!

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.