czwartek, 17 listopad 2016 09:40

INTERWENCJA: Co z tą drogą? Mieszkańcy tracą cierpliwość [Zdjęcia]

W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka wiadomości od mieszkańców ulic Reymonta, Baczyńskiego, Norwida i pobocznych. Opady deszczu sprawiły, że znów mają problem m.in. z dojazdem do swoich posesji. Prosili nas o interwencję w tej sprawie.

„Znowu przyszła zima i znowu zaczynają się problemy dojazdowe do posesji”. - napisała nam jedna z Czytelniczek.

„Droga (Reymonta) jest rozjeżdżona i zaniedbana. Jednak zrobiło to się już spore osiedle i wypadałoby już zacząć traktować tą część jako tak samo ważną jak resztę Sokółki i chociaż odśnieżyć podczas opadów. Proszę o pomoc nie zapominając o pobocznych ulicach”. - czytamy w kolejnej wiadomości.

O to, na jakim etapie jest inwestycja, zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Sokółce.

- Przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej budowy tych dróg (Reymonta, Żwirki i Wigury, Skarżyńskiego, Dywizjonu 303, Norwida, Prusa, Nałkowskiej, Sienkiewicza, Baczyńskiego, Gałczyńskiego – red.) były ogłoszone w marcu. Wygrał je projektant z Suwałk. Miał zrobić dokumentację do lipca. Nie wykonał tego. Było jedno ponaglenie, drugie, wezwanie przedsądowe. Rozwiązaliśmy umowę i naliczyliśmy karę umowną. Rozpisaliśmy przetargi na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej ponownie, z terminem do końca marca przyszłego roku. Z tego względu, że nie mieliśmy dokumentacji w lipcu, niemożliwe było wykonanie tej inwestycji. Natomiast w roku następnym, czyli w budżecie na 2017 rok, są przewidziane środki już na realizację. - wyjaśnia Z-ca Burmistrz, Antoni Stefanowicz.

Ponieważ inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku, nie ma teraz sensu jakiekolwiek nawożenie na tych drogach. Jednak jak, zapewnił Burmistrz Stefanowicz, w razie potrzeby na ulice te wysyłane będą równarki. Mieszkańcy mogą też liczyć na pomoc, w przypadku opadów śniegu.

- Myślę, że z odśnieżaniem będzie łatwiej, ponieważ spodziewamy się, że od nowego roku będzie się tym zajmowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. - dodał Burmistrz.

Terminy składania ofert na wykonanie dokumentacji projektowej budowy powyższych dróg upływają dziś i jutro.

/jj/ppr/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.