piątek, 19 wrzesień 2014 15:40

Uczczenie pamięci ofiar Holokaustu [FOTO]

Dziś przy Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce uroczyście odsłonięto Tablicę Upamiętniającą Ofiary Holokaustu. Powstała ona dzięki zaangażowaniu m.in. Urzędu Miejskiego i Towarzystwa Przyjaźni Israel – Polska.

 

 

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, społeczności żydowskiej, dyrekcje sokólskich szkół, mieszkańcy oraz uczniowie Sokółki. Rozpoczęto od odśpiewania hymnów Polski i Izraela. Przemówienie wygłosił m.in. Zastępca Burmistrza Sokółki, Krzysztof Szczebiot, który przypomniał, że przed II wojną światową społeczność żydowska stanowiła znaczny procent ludności Sokółki. Wspólnie przyczynili się do tworzenia wizerunku naszego miasta. W czasie wojny większość Żydów została wywieziona do obozów zagłady i zamordowana, a tablica ma o nich przypominać. O wielkim znaczeniu społeczności żydowskiej w życiu przedwojennej Sokółki, mówił też zaproszony na uroczystość Ruwen Stolar. Następnie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów ZSI i przecięcie wstęgi na pomniku. Na zakończenie, obecny na uroczystości, rabin odmówił Kadisz w intencji zamordowanych Żydów.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv