środa, 15 kwiecień 2015 14:27

Goście z województwa warmińsko-mazurskiego w SCOP [Zdjęcia]

Dziś Sokólskie Centrum Organizacji Pozarządowych odwiedzili przedstawiciele samorządów i organizacji z 6 powiatów województwa warmińsko-mazurskiego.

Do Sokółki na wizytę studyjną przyjechali z powiatów: piskiego, szczycieńskiego, giżyckiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego i mrągowskiego. To przedstawiciele zarówno samorządów i jednostek im podległych, jak i organizacji pozarządowych, takich jak: Stowarzyszenie Kobieta na PLUS, Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej, czy ZHP Bartoszyce.

- Sokólskie Centrum Organizacji Pozarządowych to ewenement nie tylko w naszym województwie. Jest to zadanie zlecone i realizowane organizacjom pozarządowym, w tym przypadku Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, a nie prowadzone przez samorząd. Dodatkowo jest to zadanie wieloletnie - powierzone UTW na 3 lata. – powiedziała nam Katarzyna Łotowska z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku.

- Nic dziwnego, że dzisiejsi goście znaleźli się właśnie u nas. Chcą się dowiedzieć, jak działa SCOP, czemu służy, jak powstał czy jakie mamy możliwości – wyjaśnia Elżbieta Szarkowska prezes UTW i koordynator SCOP.

Celem wizyty w Sokółce jest stworzenie lokalnych modelów współpracy jednostek organizacji pozarządowych na terenie gmin i powiatów, z których przyjechali dzisiejsi goście. W ramach dwudniowego wyjazdu „Modele Współpracy JST-NGO’s w województwie podlaskim” dowiedzą się m.in.: o formach współpracy organizacji pozarządowych z jednostkami samorządu terytorialnego czy nawiązaniu i kontynuowaniu współpracy z innymi organizacjami.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Komitetu Założycielskiego UTW w Wasilkowie. Powstaje on na bazie Klubu Seniora – około 50 aktywnych seniorów. Są oni w trakcie rejestracji stowarzyszenia. - Pomagaliśmy im już w kwestii zebrania potrzebnej dokumentacji i wniosków. Teraz dowiadują się od nas, jak zorganizować inaugurację, jakie składki ustalić czy jakie projekty były realizowane przez nasz sokólski UTW” –  mówi Elżbieta Szarkowska.

Obecny na wizycie Zastępca Burmistrz Sokółki Adam Kowalczuk, życzył wszystkim gościom wspaniałych efektów ich działalności.

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv