czwartek, 11 czerwiec 2015 11:58

Karawana Bez Granic odwiedziła Sokółkę [Zdjęcia]

W najbliższy poniedziałek w Różanymstoku startuje Festiwal Młodzieży Bez Granic. Dziś jego Karawana zawitała do Sokółki.

Festiwal Młodzieży Bez Granic odbędzie się w tym roku w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym im.św. Jana Bosko. To już szósta edycja tego wielokulturowego święta. Jego główną ideą jest edukacja i spotkania młodzieży podczas warsztatów artystycznych, koncerty gwiazd muzyki świata oraz wzajemny szacunek młodych do innych tradycji i religii.

Dzisiaj w sokólskim LO, w takich właśnie warsztatach, mieli okazję wziąć udział uczniowie. Na początek obejrzeli fantastyczny spektakl w wykonaniu artystów z m.in.: Polski, Litwy, Brazylii, Czech czy Afryki.Występ był połączeniem śpiewu, tańca, piłkarskiego freestyle czy capoeiry. Artystów nagrodzono gromkimi brawami. Później każdy z uczniów sam mógł spróbować swoich sił w zaprezentowanych dziedzinach artystycznych i zrobić sobie zdjęcie z gośćmi.

- Festiwal to spotkanie młodych ludzi z różnych krajów i kultur. Zapraszamy ich głównie dlatego, ze reprezentują jakiś rodzaj sztuki. Karawana jest rodzajem promocji Festiwalu, częścią większej całości. I tutaj przyjeżdżają artyści z różnych stron świata. Z przedstawieniem jeździmy po całym Podlasiu. Każdego dnia odbywają się dwa spektakle. Festiwal ma też na celu resocjalizację przez sztukę. - powiedziała nam Katarzyna Stefanowicz koordynatorka projektu.

Festiwal Młodzieży Bez Granic współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Poniżej zdjęcia z dzisiejszej wizyty Karawany Bez Granic i plakat Festiwalu.

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv