poniedziałek, 15 czerwiec 2015 09:42

Pierwsze zawody Triathlonowe w Sokółce [Zdjęcia i Wyniki]

Jedną z pierwszych atrakcji tegorocznych Dni Sokółki były zawody „Triathlon Sokółka 2015″ pod Patronatem Burmistrz Sokółki. Były to historyczne, pierwsze tego typu zawody sportowe w Sokółce, a drugie w województwie podlaskim. Do rywalizacji przystąpiło 25 triathlonistów i 2 triathlonistki.

Pogoda dopisała zarówno organizatorom, jak i zawodnikom. Piękna słoneczna aura oraz temperatura w granicach 25 stopni Celsjusza sprzyjała rywalizacji na malowniczej trasie.
Przed rozpoczęciem zmagań triathlonistów na starcie pojawiły się dzieci, które rywalizowały w biegach krótkich w kategoriach wiekowych:
– 1-3 lata – 50 m,
– 4-7 lat – 50 m,
– 8-11 lat – 200 m,
– 12-15 lat – 500 m.

Punktualnie o godzinie 10:00 na start na linii brzegowej ustawili się triathloniści. Na początek mieli do pokonania 450 metrów pływania przez Zalew Sokólski. Po wbiegnięciu do wody zawodnicy musieli opłynąć dwie żaglówki specjalnie na tą okoliczność ustawioną przez żeglarzy Klubu Żeglarskiego „Żagiel” Sokółka i wrócić na brzeg.

Po wyjściu z wody triathloniści błyskawicznie przemieścili się do strefy zmian, w której przebrali się w stroje rowerowe i wyruszyli na 16-kilometrową trasę do Starej Kamionki i z powrotem. W czasie gdy zawodnicy szykowali się do trasy rowerowej, na start ustawili się młodzi „aquathloniści”. Rywalizacja w konkurencji Aquathlon polegała na przepłynięciu 250 metrów oraz przebiegnięciu 800 metrów. Bezkonkurencyjna okazała się Weronika Malewicz, która wyprzedziła Jana Kułakowskiego (2 miejsce), Anitę Cichocką (3 miejsce) oraz Oliwię Zubrzycką (4 miejsce).

Gdy „aquathloniści” mijali linię mety, do strefy wjeżdżali pierwsi zawodnicy wracający z trasy rowerowej. Przed nimi był już ostatni odcinek sokólskiego triathlonu – bieg wokół zalewu sokólskiego na dystansie 2,5 kilometra. Po upływie nieco ponad 40 minut na ścieżce prowadzącej do linii mety pojawił się pierwszy zawodnik: Piotr Kirpsza z Sokółki, który został historycznym zwycięzcą pierwszego triathlonu w Sokółce! Niecałe dwie minuty później na metę  wbiegł kolejny zawodnik: Bartosz Awruk, a minutę po nim Mirosław Puciłowski.

W imieniu Pani Burmistrz medale oraz nagrody ufundowane przez Tesco Sokółka oraz Bank BGŻ wręczyli: Dyrektor OSiR w Sokółce Piotr Rygasiewicz oraz Prezes UKS Batory Beata Repucho.
Tegoroczne zawody z pewnością nie były ostatnimi, a w przyszłym roku organizatorzy przygotują jeszcze więcej pozytywnych, niespodzianek.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Batory Sokółka.
Partnerzy: Burmistrz Sokółki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, KPP w Sokółce, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
Sponsorzy: Tesco Sokółka, Bank BGŻ, Karczma za Płotem.
Telewizja Sokółka objęła imprezę patronatem medialnym.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Krzysztofa Zaniewskiego.


 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv