poniedziałek, 12 październik 2015 11:35

WEEKEND NA SPORTOWO: Udany start Mikolo Sokółka. Szczypiorniak o krok od remisu [Zdjęcia]

Mikolo Sokółka zaliczył udany start w rozgrywkach III ligi. Sokół 1946 Sokółka oraz Dąb Dąbrowa Białostocka zwyciężyły w swoich meczach. Jednego punktu zabrakło za to Szczypiorniakowi, aby zremiksować z MKS Mazur Sierpc.

Udany początek sezonu ma za sobą Mikolo Sokółka. W swoim pierwszym meczu zwyciężyli przed własną publicznością 3:1 ze Startem Szepietowo. Pierwszego seta Sokółczanie przegrali co prawda 24:26, jednak w pozostałych zdominowali rywali, wygrywając sety 25:17, 25:19 i 25:12. Gospodarze zagrali bez jednego z podstawowych zawodników. Libero drużyny, Krystian Markowski doznał kontuzji, która wykluczyła go z meczu.

Najbliższe spotkanie Mikolo rozegra za dwa tygodnie również na hali przy Zespole Szkół w Sokółce. 25 października rywalami sokólskiej drużyny będzie Centrum Augustów.

Dąb Dąbrowa Białostocka wygrał 1:0 z zespołem Magnat Juchnowiec Kościelny. Obie drużyny przystąpiły do meczu zmobilizowane. Magnat chciał zatrzeć wspomnienia po przegranym 7:2 meczu z Sokółem 1946 Sokółka. Spotkanie było wyrównane i zarówno jedna, jak i druga drużyna mogła je wygrać. Jedyną bramkę w meczu strzelił Mateusz Sołowiej.
Dąb zajmuje aktualnie 3 miejsce w tabeli. Następny mecz zawodnicy z Dąbrowy rozegrają na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Sokół 1946 Sokółka wciąż podtrzymuje wysoką formę. W wyjazdowym spotkaniu Sokółczanie zwyciężyli z zespołem Polonii Raczki 2:0. Po 8 kolejkach sokólska drużyna z dorobkiem 21 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli A klasy.
Ostatnie spotkanie rundy jesiennej z udziałem Sokoła 1946 Sokółka, zostanie rozegrane 18 października w Sokółce. Rywalem naszej drużyny będzie zespół GKS Stawiski.

W meczach okręgówki UM Krynki pokonał na własnym stadionie Skrę Wizna 3:1. Wszystkie bramki zdobył Łukasz Szymanowicz.
Kolejny mecz zawodnicy z Krynek rozegrają na wyjeździe z Podlasiakiem Knyszyn.

Sudovia Szudziałowo pokonała Jasion Jasionówkę 1:0. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Szudziałowa awansowała na piąte miejsce w tabeli „okręgówki”.
Za tydzień zespół Sudovii zmierzy się na wyjeździe ze Skrą Wizna.

Pogranicze Kuźnica przegrało z Podlasiakiem Knyszyn 1:2. Prawdopodobnie to spotkanie zostanie zaliczone jako walkower dla drużyny z Kuźnicy. Jeden z zawodników z Knyszyna nie stawił się na wezwanie arbitra, a zespół Pogranicza miał wątpliwości co do jego występu oraz innego zawodnika drużyny przyjezdnej.
Następny mecz zawodnicy zagrają na wyjeździe z BKS Jagiellonią Białystok.

Korze Korycin również nie udało się wygrać meczu. Ulegli zespołowi Supraślanki Supraśl 1:2. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Victorią Jedwabne.   

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka wciąż pozostaje bez punktu w II lidze piłkarzy ręcznych. Jednym punktem drużyna z Dąbrowy przegrała wyjazdowe spotkanie z MKS Mazur Sierpc. Pierwszą połowę dąbrowska drużyna wygrała 7:8. Jednak w końcówce gospodarze okazali się lepsi i zwyciężyli 18:17.
Następne spotkanie Szczypiorniak zagra u siebie z  Politechniką Anilana Łódź.

Poniżej zdjęcia z meczu inauguracyjnego Mikolo, udostępnione przez Starostwo Powiatowe:

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.