• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
wtorek, 31 lipiec 2018 14:51

Kolejne skargi na Starostę Sokólskiego [Film]

Jednym z tematów, jak został rozpatrzony na obradach to 25 skarg radnego Hołowni pod adresem Piotra Rećko.

Skargi zgłosił Radny Powiatowy Jarosław Hołownia, który zarzuca Staroście brak odpowiedzi na jego pytania.
Rada Powiatu skargi Radnego na Starostę uznała za bezzasadną.Na prośbę Radnego Jarosława Hołowni publikujemy treść jaką wysłał na skrzynkę redakcji:

"W uzasadnieniu do  przygotowanego projektu uchwały zawarte są błędne informacje, sugerujące iż starosta odpowiedział na wszystkie moje 25 pytań, czego potwierdzeniem jest załącznik do skargi - (pkt. 21 protokołu - Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych) Po dokładnym przeanalizowaniu w/w załącznika rzeczą ewidentną jest, że na majowej sesji nie uzyskałem odpowiedzi na 16 pytań: na pytanie nr 3, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 21, 22, 23 i 25. Do chwili obecnej Starosta również nie udzielił mi pisemnie żadnych  uzupełniających odpowiedzi na moje pytania w ustawowym terminie. W związku z tym uważam, że moja skarga na starostę jest jak najbardziej zasadna.


Na komisjach cytowałem powyższe pytania i prosiłem panią sekretarz o zacytowanie z protokołu konkretnych odpowiedzi na zadane pytania.  W odpowiedzi usłyszałem, że starosta nie odpowiedział na nie gdyż pominięte pytania nie są merytoryczne lub nie odpowiadają powadze rady powiatu.

W związku z powyższym pytam się jeszcze raz czy pytania nr 3, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 21, 22, 23 i 25 są nie merytoryczne lub nie odpowiadają powadze rady:

Pytanie:

3) Podobno będzie Pan występował w imieniu mieszkańców Nowego Dworu i okolic przeciwko budowie spalarni w tej miejscowości. Widać że gdy się chce to można.
Dlaczego nie zrobił Pan nic i (w podobny sposób jak w Nowym Dworze) nie stanął po stronie mieszkańców Sokółki, którzy protestowali (i nadal protestują) przeciwko budowie rampy przeładunkowej materiałów sypkich którą inwestor planuje wybudować wzdłuż ul. Lewoniewskich, obok Eco-grillu w Sokółce.

5) Wszyscy pamiętamy bulwersującą wypowiedź pana starosty na jednej z sesji, w której wypomniał Pan mi to, że moja córka pobrała stypendium, które się jej należało i które Pan jej w blasku fleszy  publicznie wręczył. Pisały o tym lokalne media, w których zadałem panu publicznie pytanie, na które chciałbym aby pan teraz w blasku flaszy i przed kamerami całej naszej młodzieży i im rodzicom odpowiedział: Czy pan starosta stypendia wręcza zdolnej młodzieży z serca, z przymusu a może dla lansu swojej osoby?

6) Panie starosto, z urzędu jako starosta jest pan liderem projektu „Bony na szkolenia”, w którym można uzyskać dofinansowanie 8 - 9 tysięcy zł do studiów podyplomowych MBA w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Jako lider projektu podpisywał Pan umowy na dofinansowanie studiów dla każdego kandydata. Podpisał Pan również umowę z sobą  i dwoma członkami zarządu. Jak przebiegało podpisanie umowy z panem Piotrem Rećko? (proszę  o dokładne opisanie tego spotkania)

7) Dlaczego nie starał się Pan przekonać pana starostę Piotra Rećko, że przy zarobkach 12 500 zł miesięcznie, rzeczą niemoralną jest ubieganie się   o dofinansowanie studiów podyplomowych?

8) Czy próbował pan przekonać pana starostę Piotra Rećko do zwrotu dofinansowania i opłacenia pełnej kwoty za studia podyplomowe  z własnej kieszeni?
9) Po co do starostwa zakupiono kamery i starostwo nagrywa sesje jak nie można tych nagrań nigdzie obejrzeć?

12) Kiedy został konkurs ogłoszony; proszę o podanie daty ogłoszenia konkursu na stronie internetowej (BIP)?

13) Proszę o podanie daty odbycia konkursu?

14) Ile osób złożyło oferty konkursowe na to stanowisko?

17) Kto był członkiem komisji konkursowej i w jaki sposób każdy członek komisji konkursowej został powołany?

18) Proszę o uzasadnienie kandydatury pana Rećko na to stanowisko?

19) Jak wygląda wykorzystanie urlopów przez pana starostę i dwóch etatowych członków zarządu, gdyż w razie niewykorzystania przez nich urlopu trzeba będzie z budżetu powiatu wypłacić im wysoki ekwiwalent w wysokości odpowiednio 12 500 zł i 9 500 zł za każdy niewykorzystany miesiąc?

21) Ilu dniowe były to wyjazdy?

22) Doszły mnie słuchy, że pani Rysiejko często korzystała z tych wyjazdów. Kto oprócz pani Rysiejko wyjeżdżał do Mołodeczna?

23) Ile osób brało udział w każdym wyjeździe?

25) Jakie kwoty wypłacono za delegacje?"

Załączniki:

Skarga.
Rozpatrzenie skargi.

/TV/PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.