• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

wtorek, 28 sierpień 2018 14:00

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix w Tenisie Ziemnym za nami [Zdjęcia]

Długie mecze eliminacyjne wyłoniły skład półfinałów.

19 sierpnia na kortach OSiR odbył się czwarty turniej z tegorocznego cyklu Grand Prix w Tenisie Ziemnym. 
Wśród uczestników znalazły się również osoby spoza powiatu sokólskiego, które po raz pierwszy spróbowały swoich sił na naszych kortach.

Co ciekawe, w turnieju wzięły udział także dwie przedstawicielki płci pięknej.

Liczba zgłoszonych zawodników umożliwiła przeprowadzenie turnieju w systemie brazylijskim, który gwarantował każdemu z nich rozegranie co najmniej dwóch meczów. Wiązało się to jednak z dużą ilością spotkań, a ostateczne rozstrzygnięcia znane były dopiero po siedmiu godzinach wyczerpujących zmagań.

W pierwszym z nich Piotr Borowski pokonał Natalię Lewczuk (6:1), a w drugim Jerzy Czarnecki odniósł pewne zwycięstwo nad Łukaszem Marculewiczem (6:0).

W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Łukasz (6:2), który skutecznie wykorzystywał błędy zmęczonej poprzednimi spotkaniami Natalii.

Z kolei mecz finałowy to, zgodnie z tegoroczną tradycją, spotkanie Piotra Borowskiego z Jerzym Czarneckim. Panowie zmierzyli się już we wcześniejszej rundzie niedzielnego turnieju, w której zwycięstwo odniósł Piotr (6:3). W meczu o triumf w całym turnieju również nie było zaskoczenia i to właśnie Piotr Borowski zwyciężył ponownie ze swoim doświadczonym kolegą (6:1).

Warto zauważyć, że w niedzielnych zawodach po raz pierwszy udział wzięli trzynastoletni członkowie sokólskiej sekcji tenisa ziemnego – Izabela Romaniuk oraz Damian Dzienis. W swoich meczach zaprezentowali oni kilka efektownych zagrań i można było dostrzec ich dobre podstawy techniczne. Przypomnijmy, że młodzi tenisiści są podopiecznymi zwycięzcy niedzielnych zawodów. W kolejnych tygodniach będą dalej doskonalić swoje umiejętności pod okiem Piotra Borowskiego i w niedalekiej przyszłości z pewnością będą na równi konkurować z dorosłymi zawodnikami.

Najlepsi zawodnicy otrzymali w nagrodę pamiątkowe puchary. Pełna klasyfikacja zawodów prezentuje się następująco:

1. Piotr Borowski

2. Jerzy Czarnecki

3. Łukasz Marculewicz

4. Natalia Lewczuk

5-6. Marek Nelke, Mirosław Grabowicz

7-8. Adam Antonowicz, Damian Dzienis

9-11. Izabela Romaniuk, Jan Kujawski, Sebastian Żołądkowski.

Zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach już we wrześniu.

Źrodło: OSiR Sokółka

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv