• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

  


 

wtorek, 13 listopad 2018 10:02

Narodowe Święto Niepodległości w Krynkach [Zdjęcia]

 Z okazji stulecia Niepodległej odsłonięto i wyświęcono pomnik - obelisk, poświęcony pamięci tych, którzy walczyli o Polskę na przestrzeni dziejów.

W Krynkach uroczyście obchodzono setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się modlitwami za Ojczyznę w świątyniach prawosławnej i katolickiej. Uczestniczyły w nich poczty sztandarowe OSP Krynki i ZSS Krynki. Po Mszy Św. w kościele Św. Anny wierni przeszli na cmentarz katolicki na grób Nieznanego Żołnierza, by złożyć kwiaty, zapalić znicze i krótką modlitwą przy grobie podziękować wszystkim walczącym o wolność kraju. Główna uroczystość odbyły się przy Placu Jagiellońskim, zgromadziła wielu mieszkańców Krynek i gości.

Z okazji stulecia Niepodległej odsłonięto i wyświęcono pomnik – obelisk, poświęcony pamięci, tych którzy walczyli o Polskę na przestrzeni dziejów a zwłaszcza synom ziemi kryńskiej. Obelisk jest też symbolem naszej wdzięczności za Wolność i Niepodległość Ojczyzny. Autorem pomnika jest artysta plastyk Zbigniew Wasiluk. Wyświęcenia dokonali proboszczowie parafii: rzymskokatolickiej – ks. Marek Wiśniewski i prawosławnej – ks. Piotr Charytoniuk. Po przemówieniu Burmistrza Krynek Jolanty Gudalewskiej o godz 12.00 odśpiewano hymn państwowy a tym samym włączono się do akcji „Cała Polska śpiewa hymn”. Pani burmistrz wręczyła szczególnie zasłużonym flagi od prezydenta i pamiątkową publikację, wydaną z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przedstawiciele instytucji działających na terenie gminy złożyli wieńce pod pomnikiem zaś dzieci z ZSS w Krynkach pod kierunkiem wychowawczyni Jolanty Pul śpiewem zakończyły uroczystości przy pomniku.

Dalsza część świętowania jubileuszu odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Miłym zaskoczeniem była duża frekwencja – pokazuje to jak ważne jest dla Polaków Święto Niepodległości. Zaprezentowano widowisko muzyczno – historyczne „Drogi do wolności”, które zrobiło duże wrażenie i dostarczyło wzruszeń dla zgromadzonej publiczności. Widowisko zostało przygotowane przez zespoły działające w GOK – Pogodna Jesień, Exit, Kabaret Na Ławeczce i dzieci i młodzież z ZSS w Krynkach.Źródło: GOK Krynki

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv