• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

wtorek, 27 listopad 2018 18:00

Aktywny weekend na Malcie sokólskiej młodzieży [Zdjęcia]

Zwiedzili wioskę rybacką i park rozrywki Popeye Village.

W sobotę 24 listopada uczniowie ZSZ w Sokółce mieli dzień odpoczynku, w ramach tego odwiedzili wioskę rybacką Marsaxlokk położoną w południowo – wschodniej części wyspy. Mieszka w niej około 4 tysiące mieszkańców. Historia wsi jest bardzo długa, sięga czasów neolitycznych, potem starożytnych. Znajdował się tam port już w czasach Fenicjan, Kartagińczyków i Rzymian. 

25 listopada, w niedzielę w ramach relaksu nasi uczniowie odwiedzili Popeye Village, park rozrywki na Malcie położony w gminie Mellieħa, nad zatoką Anchor Bay. Pierwotnie została tam zbudowana filmowa miejscowość Sweethaven na potrzeby filmu "Popeye". Film, a w zasadzie komedia musicalowa opowiada o losach marynarza o imieniu Popeye, który przybywa do filmowego miasteczka Sweethaven. Po przybyciu do niego walczy on o względy pięknej Olive z innym konkurentem. Nadludzką siłę do rywalizacji daje mu zjedzenie szpinaku. Film o dzielnym marynarzu pojawił się również w wersji animowanej. Główną rolę w filmie odgrywał znany aktor Robin Williams. Po nakręceniu filmu wioska została adaptowana do potrzeb turystyki i stała się jedną z atrakcji Malty jako "Popeye Village".

Na ulicach Sweetheaven lub inaczej Popeye Village można spotkać przechadzające się postacie z filmu, z którymi można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Dla turystów są organizowane 15-minutowe rejsy łodzią po zatoce, gdzie można fotografować krajobrazy i oglądać wioskę od strony morza.Źródło: Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv