• 1


 

sobota, 11 kwiecień 2020 23:17

Koszyczki ze święconką otrzymali mieszkańcy Lipska [Film i Zdjęcia]

150 koszyczków Wielkanocnych otrzymały osoby starsze, schorowane oraz samotne.

Całe przedsięwzięcie udało się dzięki akcji „Koszyczek Wielkanocny 2020"akcja ma na celu dostarczenie w okresie Wielkanocy (rzymskokatolickiej prawosławnej) tradycyjnych święconek do osób najbardziej dotkniętych obecną sytuacją epidemiczną w kraju- hospitalizowanych w szpitalnych oddziałach zakaźnych i dziecięcych oddziałach onkologicznych, seniorów, osób samotnych i zagrożonych wykluczeniem. Kosze wielkanocne zostaną przekazane także personelowi medycznemu jako wyraz naszej wdzięczności za troskę o nasze bezpieczeństwo.
Akcją zostanie objęte województwo podlaskie oraz wschodnie powiaty województwa mazowieckiego-czytamy na stronie www.koszyczek2020.pl

Wielka Sobota. To w tym dniu zwykle święcimy pokarmy na wielkanocny stół. Niestety, w tym roku nie jest to możliwe... A jednak poświęcone koszyczki wielkanocne dotarły dziś do 150 domów w naszej gminie! Są to domy seniorów, chorych, tych, którzy z racji pandemii na święta pozostaną sami... Towarzystwo Przyjaciół Lipska poprosiło o pomoc przyjaciół-burmistrza Lipska, p. L. Łępickiego, pracowników MGOPS, M-GOKu, OSP, którzy ten przedświąteczny poranek poświęcili na to, by do wielu domów dostarczyć tradycyjne "święconki". Bardzo dziękujemy naszym wolontariuszom! - czytamy na facebook'u Towarzystwa Przyjaciól Lipska.

„Cała akcja okazała się bardzo fajną inicjatywą, obdarowani mieszkańcy byli bardzo mile zaskoczeni z otrzymanego świątecznego koszyczka. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że się do nich odezwaliśmy życząc wesołych, zdrowych oraz radosnych świąt" - tłumaczy nam w rozmowie Pani Monika Kobeldzis z Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipsku.

Film i zdjęcia dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Lipska.

 

opr./TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv