• 1
  • 2


 

czwartek, 10 czerwiec 2021 08:04

"Zero waste na co dzień" - warsztaty w sokólskiej bibliotece [Zdjęcia]

W poniedziałek 07.06.2021 w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyły się warsztaty ph. „Zero waste na co dzień”, które przeprowadziła Anna Jaklewicz

Podczas zajęć Paniom udało się porozmawiać o idei zero waste (zero śmieci / zero marnowania) oraz sposobach na ograniczenie ilości produkowanych przez nas odpadów. Prowadząca pokazała gościom szereg zamienników, np. talerze z otrąb pszennych, słomki ze słomy, myjki konopne, szampon w kostce, patyczki papierowe, które świetnie sprawdzą się w gospodarstwie domowym, a do tego są ekologiczne i zdrowsze. W części praktycznej każda uczestniczka własnoręcznie wykonała ekologiczną pastę czyszczącą oraz domową pastę do zębów. Okazało się, że z prostych składników można zrobić naturalną, świetnie sprawdzającą się chemię domową.

Prowadząca dała uczestniczkom ważną radę. Zmiany prowadzące do ekologicznego stylu życia należy wprowadzać stopniowo. Małe kroki to duża zmiana!

Następnego dnia Bibliotekę odwiedziła klasa VII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce z nauczycielkami - Katarzyną Szerszeń i Bożeną Szejdą. Młodzież miała okazję wysłuchać inspirującego wykładu na temat recyklingu i segregacji odpadów.

Podczas części praktycznej uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach związanych z rozpoznawaniem znaków towarowych związanych z recyklingiem.

Przeprowadzone zostało także szkolenie z prawidłowej segregacji śmieci. Każdy uczestnik otrzymał śmieci (rekwizyty), które musiał przyporządkować do jednej z pięciu kategorii. Wbrew pozorom to nie było łatwe zadanie!

Prowadząca zwróciła uwagę na fakt, że plastik jest wszędzie, a swoją perspektywę przedstawiła zarówno globalnie jak i lokalnie.

Ostatnie spotkanie z cyklu „Zero Waste w Bibliotece” już 30 czerwca. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.