• 1
  • 2
  • 3

 

 

środa, 24 sierpień 2016 11:13

Konflikt Biernacki - Rećko znajdzie swój finał w sądzie

Starosta Sokólski Piotr Rećko zdecydował się na dyscyplinarne zwolnienie Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce, Mirosława Biernackiego. Ten swoich praw będzie dochodził w sądzie.

Mirosław Biernacki, który do końca miesiąca przebywa na zwolnieniu lekarskim, otrzymał rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika, tzw. zwolnienie dyscyplinarne.

Jak poinformował nas w rozmowie telefonicznej, zarzuca się mu naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych w trzech kwestiach. Dwa zarzuty dotyczą bezpośrednio pisma, które pod koniec lipca wystosował do radnych powiatowych. Jeden mówi, że Dyrektor dopuścił się w nim niedozwolonej krytyki. - To było przedstawienie faktów, a nie krytyka. - skomentował to Mirosław Biernacki. Kolejny zarzut to niezachowanie tajemnicy informacji poprzez ujawnienie szczegółów umowy zawartej między Starostwem a jednostką szkolącą. Poniżej fragment z pisma Dyrektora do Rady Powiatu:Również z tym zarzutem Mirosław Biernacki się nie zgadza, przypominając, że nie podał żadnych danych np.wykonawcy.

Trzeci zarzut dotyczy przyznanego firmie jego syna dofinansowania. Miało ono być o ok. 4 tys. większe niż w przypadku innych ubiegających się osób. Dyrektor tłumaczy jednak, że kwota dofinansowania była wyższa o podatek VAT, który finalnie został przez jego syna zwrócony, a tym samym dofinansowanie było tej samej wysokości co innych.

- Argumenty te są niepoważne i myślę, że dojdę swoich praw przed sądem. - dodaje Mirosław Biernacki.

Ze Starostą Piotrem Rećko nie udało nam się skontaktować.

Więcej na temat konfliktu przeczytasz tutaj i tutaj. Temat był szeroko omawiany również na XXXIII sesji RP.

/jj/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.