• 1
  • 2

 

wtorek, 13 czerwiec 2017 17:08

Konflikt Biernacki – Rećko. Starosta wygrał z byłym Dyrektorem PUP

Konflikt Biernacki – Rećko. Starosta wygrał z byłym Dyrektorem PUP www.sokolka.tv

Starosta Sokólski Piotr Rećko zdecydował się na dyscyplinarne zwolnienie Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce, Mirosława Biernackiego. Ten swoich praw dochodził w sądzie. Sprawę jednak przegrał.

O całej sprawie informowaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Artykuł można przeczytać TUTAJ.

Dziś w sądzie rejonowym zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd podzielił w całości argumentację Starosty Sokólskiego i oddalił pozew w całości. Dodatkowo Mirosław Biernacki będzie musiał zapłacić blisko 12 tys. złotych kosztów zastępstwa procesowego oraz części nieuiszczonej opłaty od pozwu.

- Sprawiedliwości stało się zadość. Nie czuję jednak żadnej satysfakcji. Boli to, że można opluć człowieka, można mu niszczyć karierę stwierdzeniami i publikacjami medialnymi. Dążyłem do ugodowego zakończenia sprawy jednak Pan Biernacki nie wyraził na to zgody i nie chciał tego. Nie można zachowywać się w taki sposób, nie można bezprawnie kogokolwiek pomawiać. Skala dozwolonej krytyki została przekroczona. Ucierpiało też na tym moje życie rodzinne. Sąd w całości podzielił moją argumentację złożoną w oświadczeniach. Wszystkie trzy zarzuty zostały oddalone. Chodzi o pismo, w którym były dyrektor PUP mnie obrażał i pomawiał, naruszenie zasad w przyznawaniu środków dla pana Tomasza Biernackiego, syna byłego szefa PUP, jak również o naruszenia bezpieczeństwa obrotu informacji poprzez pozyskanie danych, wyniesienie ich z urzędu i wykorzystanie. Sąd uznał również, że moja decyzja o zwolnieniu dyscyplinarnym Dyrektora PUP była uzasadniona. – powiedział nam Piotr Rećko.

Wyrok nie jest prawomocny. Z Mirosławem Biernackim nie udało się nam skontaktować.

 

Poniżej wyrok sądu, który otrzymaliśmy od Starosty Sokólskiego.

/ppr/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.