• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
czwartek, 23 sierpień 2018 14:52

Sprawdź kto ubiega się o urząd burmistrza w naszym powiecie?

"Machina wyborcza" już ruszyła, samorządowcy od kilku tygodni skrupulatnie tworzą swoje kampanie wyborcze.

W czterech miastach naszego powiatu: Krynkach, Dąbrowie Białostockiej, Sokółce i Suchowoli w tegorocznych wyborach samorządowych rozegra się walka o urząd burmistrza.
Kandydaci będą musieli przekonać do siebie swoich potencjalnych wyborców, w takim stopniu aby oddali na niego swój cenny głos.

Powrót do samorządu w Krynkach zapowiada były burmistrz, Bogusław Panasiuk, który obejmował urząd w kadencji 2010-1014r.
Prawdopodobnie ze swojego stanowiska tak łatwo nie zrezygnuje teraźniejsza burmistrz. Możemy zakładać, że Jolanta Gudalewska również złoży swój komitet wyborczy.

W Dąbrowie Białostockiej prawdopodobnie o "fotel" będzie walczyć troje kandydatów.
O to stanowisko ubiegać się będzie Artur Gajlewicz, który aktualnie jest zastępcą Romualda Gromackiego. Sam Pan Gromacki prawdopodobnie zrezygnuje ze swojego stanowiska i nie będzie dalej kandydować choć w poprzednich wyborach poparło go 2228 wyborców.
Wielki powrót zamierza prawdopodobnie Tadeusz Ciszkowski, były burmistrz Dąbrowy Białostockiej, obejmujący urzędy w latach 2010-2014. Złożenie komitetu rozważa też Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej, czy mu się uda? Czas pokaże.

W Sokółce swoje kandydatury oficjalnie ogłosiły dwie osoby, aktualna burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Piotr Bujwicki, który po czterech latach ponownie zamierza wrócić do sokólskiego magistratu.
Piotr Karol Bujwicki swoją kandydaturę ogłosił na konferencji prasowej, która odbyła się w poprzednim tygodniu. To nie będą jego pierwsze wybory samorządowe, w których będzie walczyć o ten urząd.
W kadencji 2006-2014 Piotr Bujwicki pełnił funkcje zastępcy burmistrza pod rządami Stanisława Małachwieja. Startował on również w wyborach 2014 r., gdzie w drugiej turze został pokonany przez aktualną burmistrz Ewę Kulikowską.
Nie zapominajmy też o Mieczysławie Kazimierzu Baszko, który jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji czy będzie startował do gminy czy do powiatu.

W Suchowoli o reelekcję ubiegać się będzie aktualny burmistrz Michał Matyskiel. Jak na razie na horyzoncie na chwilę obecną brak jest kontrkandydatów, którzy mogliby zagrozić pozycji Pana Matyskiela. 
Prawdopodobnie o władzę w Centrum Europy ma zamiar ubiegać się jedna z byłych radnych gminy. Nasuwa się też pytanie co zamierza były burmistrz Kazimierz Marciszel, który obejmował urzędy w kadencji 2010-2014.
Sprawa wyjaśni się, gdy listy kandydatów zostaną publicznie ogłoszone.

/WŻ, pm/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.