• 1
 

środa, 03 październik 2018 12:23

Dzieci i rodzice wspólnie pożegnali wakacje [Zdjęcia]

Dzieci i rodzice spędzili wspólnie czas na pikniku rodzinnym pod Cerkwią pw. Jana Teologa w Dąbrowie Białostockiej.


Jest to już kolejna inicjatywa bractwa, wcześniej tego typu imprezy były organizowane m.in. w Jacznie oraz Krynkach.
Jednym z celów jest nieskupianie tego typu wydarzeń tylko i wyłącznie w jednym miejscu, nawet jeżeli są to większe skupiska osób. Należy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom ludzi też w innych miejscowościach.
Piknik rodzinny rozpoczął się od wspólnej modlitwy w Cerkwi pw. Jana Teologa w Dąbrowie Białostockiej.
Dzięki uprzejmości Strażaków z JRG w Dąbrowie Białostockiej zgromadzeni widzowie mieli okazję obejrzeć pokaz symulacji ratownictwa przy użyciu narzędzi hydraulicznych, za pomocą których strażacy rozcięli samochód i przeprowadzili symulowaną profesjonalną akcję ratowniczą.
Dzięki uprzejmości placówki Straży Granicznej w Nowym Dworze widzowie mogli zapoznać się ze sprzętem i pracą funkcjonariuszy Straży Granicznej, najmłodsi uczestnicy z wielką ochotą przymierzali sprzęt funkcjonariuszy.
Wszyscy posilili się upieczonymi przy ognisku kiełbaskami. Do kawy, herbaty i napojów były ciastka i słodycze.
Nie zabrakło również wspólnych zmagań sportowych oraz zabawy z animatorem-tłumaczy nam w rozmowie pan Adam Matyszczyk Przewodniczący Bractwa Cerkiewnego św. Spirydona z Tremituntu.
Głównym założeniem pikniku była wspólna integracja poprzez dobrą zabawę. Te wspólne spotkanie jest też swoistym pożegnaniem wakacji.
Organizatorami pikniku byli Bractwo Cerkiewnego Świętego Spirydona z Termituntu, Parafia Prawosławna w Dąbrowie Białostockiej, Gmina Dąbrowa Białostocka oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce.

 

 

/TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv